Kişilik Kaybetme Rahatsızlığı Nedir-Kişilik Kaybetmenin Belirtisi ve Tedavisi Nelerdir-Kişiliğin Kaybedilmesi İlaç İle Tedavi Hakkında Bilgi

Aşağıda Kişilik Kaybetme Rahatsızlığı Nedir-Kişilik Kaybetmenin Belirtisi ve Tedavisi Nelerdir-Kişiliğin Kaybedilmesi İlaç İle Tedavi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişilik Kaybetme Rahatsızlığı Nedir-Kişilik Kaybetmenin Belirtisi ve Tedavisi Nelerdir-Kişiliğin Kaybedilmesi İlaç İle Tedavi

Kişilik kaybetmenin toplum arasında yaygın görülen bir rahatsızlık olduğunu biliyor muydunuz. Kişilik kaybetme hastalığı psikiyatride depersonalizasyon adı verilmektedir. Peki bu yaygın hastalığın belirtileri tedavisi ve zararları nelerdir?

Tıbbi adı depersonalizasyon olan kişilik kaybetme, kişinin bir kendisini dışardan gözlemlediği ve gerçek olmadığı hissine kapılması ile oluşan duygudur. Bu duygu bazen insanın gerçek hayattan koptuğu hissine kapılmasına neden olabilir. Birçok kişi hayatının bir döneminde bu hissi kapılmıştır. Buna karşılık eğer bu his tekrar tekrar oluşmaya başlarsa kişilik kaybetme rahatsızlığı oluşur.

Kişilik kaybetme rahatsızlığının belirtileri;

Kişide kendisine dışardan bakma hissinin oluşması

Kişinin etrafındaki dünyaya karşı bir an kayıtsız kalması

Kişinin kendisini bir an için bir rüya veya film içinde yaşıyormuş gibi hissetmesi

Gerçeklik duygusunun kaybolmasıdır.

Rahatsızlığın tedavisi psikolojik danışmayı ve bazı ilaç tedavilerini içerir. Psikolojik danışma ile rahatsızlık ile beraber ortaya çıkan belirtilerin en aza indirilmesi amaçlanır. Rahatsızlığın tedavisinde sürekli olarak kullanılan tek bir ilaç mevcut değildir. Tedavi boyunca Prozac, Anafranil ve Klonopin tedavi süresince kullanılan ilaçlar arasında yer alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver