Kısa Saç Bakım Önerileri, Kısa Saç İçin Bakım, Kısa Saça Bakım Önerileri

kısa saça nasıl bakılmalı, kısa saçlara bakım, kısa saçlılar için bakım önerileri, kısa saçlılar nasıl bakım yapmalı

Kısa saçlara bakım önerileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların birçoğu ne kadar uzun saç dükünü olsalar da zaman zaman ya da her zaman kısa saç tercih eden, kendine kısa saçı daha çok yakıştıranlarda vardır. Nasıl ki uzun saçlarınız özenle bakılmayı hak ediyorsa, kısa saçlarınızda uzun saçlarınız kadar bakımı hak etmektedir. Kısa saçlı hanımları ilgilendirecek olan saç bakım uzmanlarının kısa saçlar için bakım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

Kısa saçlara bakım önerileri

 

Kadınları bazı dönemlerde etkisine alan kısa saç, son dönemlerde oldukça revaçta. Kısa saç modasının yaşandığı şu dönemde bizde kısa saçlar için bakım önerilerine yer vermek istedik. Böylece güzelliğinizi kısa saçlarınız ile daha da vurgulayabilirsiniz.

Her sabah uyandığınızda saç fırçanız ile saçlarınızı tarayın. Bu işlem saç diplerinizin oksijen almasını sağlayacaktır. Uzmanlarda sadece sabahları değil akşamları yatarken de saçların fırçalanmasından yana. Ancak doğru fırça kullanıp saçları kırmamaya da çok dikkat etmek gerekir.

Kısa saçlarınıza çok fazla toka takmayın. Tel tokalar ve klips tokalar saçtan çıkartılırken saçları kırar.

Eğer kısa saçlarınızdan memnun kalmadıysanız ve biran önce uzamasını istiyorsanız, o zamanda her 3 ayda bir saç kırıklarınızı aldırmalısınız. Hem kısa saçlarda meydana gelen kırıklar saçlara estetik açıdan kötü görünüm katar.

Ayrıca saten ya da ipek yastık kılıfları kullanın. Böylece gece yastıkta başınızı döndürürken saçlarınız kumaşa takılmamış ve kırılmamış olur.

Banyo sonrası saçlarınızı havlu ile kuruturken de havlunun arasına saçlarınızı koyup bastırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver