Kış Cilt Bakım Önerileri, Kış İçin Cilt Bakım Önerileri, Kış İçin Cilt Bakımı

kış mevsiminde cilt bakımı, kışın cilt bakımı nasıl yapılır, kışın cilt bakımı nasıl yapılmalı, uzmanların kış için cilt bakım önerisi

Kışa özel cilt bakım önerileri

Kış aylarının gelmesi ne yazık ki her sene olduğu gibi yine cildimiz üzerinde olumsuz etkilere sebep olacak ve cilt güzelliğimizi bozarak canımızı sıkacaktır, lakin kışın cildimiz üzerinde yaratacağı şikayetlere önceden önlem almak, kış aylarında cildinizin mükemmel görünmesini istiyorsanız o halde cilt bakım uzmanlarının önerdiği bakım önerilerini dikkate alın. Kadın erkek hepimizin rahatlıkla uygulayabileceği ve çok bir zaman geçmeden uyguladığımız cilt bakımından kısa sürede fayda göreceği, dudak, el ve ayak başta olmak üzere kış mevsiminde yapılması gereken cilt bakım önerileri şöyledir:

Sponsorlu Bağlantılar

El kurumasına öneriler

Sık sık elleri yıkamak kış mevsiminde ne kadar bizi grip ve soğuk algınlığından korusa da ne yazık ki ellerin sıkça suya girmesi el kuruluğuna sebep olur. Bu sorunu önlemek için ellerimizi suya sokmaktan kaçınmak olmaz, çünkü muhakkak ellerimiz suya girecektir ve girmelidir de. O halde elleriniz her yıkamadan sonra iyice kurulayarak gliserin bazlı el kremi sürün. Gliserin bazlı el kremi el kurumasına ve kırışmasına karşı oldukça etkilidir.

Dudak çatlamasına öneriler

Kış aylarının en sık rastlanan sorunlarından biri de şüphesiz dudaklar olduğu için uzmanların kış mevsiminde yapılması gereken cilt bakım önerileri arasında dudaklarda elbette es geçilmiyor. Elleri ya da ayakları eldiven ve çorap gibi giyim ürünleri ile soğuklarından etkisinden koruyabiliyoruz ancak dudaklar için aynı koruma yöntemleri mümkün değil. Ancak dudaklarınızı korumak için uygulamanız gereken başka bir yöntem var, nemlendirici… Soğuk havanın etkisinden dudakları korumak için yanımızda daima dudak nemlendiricisi bulundurmalıyız. Bol bol su içmek, balmumu veya vazelin sürmek, aşırı rüzgarlı havalarda dışarı çıkmamaya gayret etmek ve dudak yalama alışkanlığından vazgeçmek dudakları koruma yöntemleridir.

Topuk çatlamasına öneriler

Kuru cilt nedeniyle husule gelen topuk çatlaklarına en etkili bakım yöntemi, gece yatmadan önce topuklara vazelin sürmek ve ardından streç film ile topukları sarıp pamuklu çorap giyerek yatmaktır. 3 gün bu şekilde geceleri yattığınız zaman sorununuzun kalmadığına şahit olacaksınız.

Yüz bakımı

Kış aylarında yüzünüze muhakkak nemlendirici krem sürün. Gliserin, dimetikon, mineral yağ ve lanolin içeren bir nemlendirici bakım kremi kuru ciltlerin çok işine yarayacaktır. Yüzünüzün temizliğini ise petrol zengini kokusuz bir sabun kullanarak yapın ve muhakkak sıkılaştırıcı olan ya da olmayan bir toner kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver