Kış Aylarında Nasıl Saç Bakımı Yapılmalı, Kış Aylarında Nasıl Saç Bakımı Yapmalı, Kış Aylarında Saç Bakımı Yapma Önerileri

kış mevsiminde saç bakımı nasıl yapılır, kışın saç bakımı nasıl yapılır, kışın saç bakımı yapma, uzmanlardan kış için saç bakım önerileri

Kışın saç bakımı nasıl yapılmalı?

Saçlar kış aylarında oldukça zarar görür ve bu zararı en aza indirmek için ise kış aylarında nasıl saç bakımı yapılmasını bilmeniz ve saçlarınızın kış mevsiminde sağlığını korumak için sizlere Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman’ın önerilerini sunuyoruz. Kış aylarında daha çok özen isteyen saçlara doğru bakım yapıldığı zaman saçlar yıpranmayacak, kurumayacak ve her daim güzel, canlı görünerek sizleri mutlu edecek. İşte kış mevsiminde saç bakımı yapma önerileri.

Sponsorlu Bağlantılar

Kışın saç bakımı yapma önerileri

Kış mevsiminde mümkün olduğu kadar saçlarınızı seyrek yıkamaya özen göstermeli ve yıkamanın ardından saçlarınızı kuruturken de kurutma makinesinin sıcaklığını düşük seviyelere getirip makineyi saçlarınıza çok fazla yaklaştırmadan uzaktan kurutmalısınız. Aşırı sıcak ile saçları kurutmak ve sık sık saç yıkamak saçların kış mevsiminde ihtiyacı olan nemin azalmasına ve kırılmasına sebep olur.

Yağlı ve kepekli saçlarınız varsa saçlarınızı 2 günde bir yıkayabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınızı ılık su ile yıkamanız önerilir. Ayrıca kış aylarında saçları çok fazla preslemek ya da maşalamak da saçlara zarar verir, sakın unutmayın.

Saçlarınızı çok sıkı toplamayın. Saçları sıkı toplamak saçların köklerden çekilmesine ve kopmasına neden olur. Sabun alkali ihtiva ettiği için saçların kurumasına sebep olur. Bu nedenle sabun ile saç yıkama alışkanlığını geride bırakmalı, yerine saç tipinize göre şampuanlar tercih etmelisiniz.

Aşırı kuruyan saçlara sahip iseniz on günde bir saç maskesi uygulayabilirsiniz. yoğun saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız da muhakkak bir dermatoloğa görünün ya da biotin, çinko, selenyum, metionin, E, B, D vitaminlerini içeren destek ilaçları kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver