Kış Aylarında Kilo Almamak İçin, Kış Aylarında Ne Yemeli, Kışın Kilo Almak

kışın kilo almamak için, kışın kilo almamak için dikkat edilmesi gerekenler, kışın kilo almamak için ne yapılmalı, kışın kilo yapmayan yiyecekler

Kışın kilo almamak için nelere dikkat edilmeli?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kışın evine kapanan bayanların kilo alması kaçınılmaz oluyor. Günlük olarak ev işlerinden başka şeylerle uğraşmayan hareket kısıtlılığı az olanların en büyük sorunu, yedikleri besinleri eritememektir. Bu durum rutin olarak her gün tekrarlandığı için eritilemeyen besinler zamanla yağa dönüşür. Bir süre sonrada formda bozulmalar meydana gelir. Beslenme uzmanları kış aylarında kilo almamak için uyarıyor!

 

Kışın kilo almamak için nelere dikkat edilmeli

 

Evde yemek pişirirken pişirdiğiniz yemeğin kalori miktarını düşünün. Yemek yaparken mutfağa dağılan yemek kokusu iştahı arttırdığı için bir an önce yeme hissine kapılırsınız. Bu durumdan kendinizi korumak için mutfak pencerenizi aralayın.

Çoğu bayan yemek yedikten sonra kalan yemeklerin ziyan olmaması için yemeye başlar. Buda yapılan en büyük hatadır. Karnınız doyduktan sonra kendinizi yemek için zorlamayın.

Evinizde sık sık çiğneyin. Sakız ağzınızı meşgul ettiği için açlığınızı unutmanızda size yardımcı olacaktır.

Alışverişe çıktığınız zaman dışarıda yemek yemeği aklınızdan bile geçirmeyin. Lokantalardaki son derece lezetli ve yüksek kalorili yemeklere karşı kendinizi tutun.

Dışarıya çıktığınız zaman dışarıda yemek yemek yerine çantanızda bulundurduğunuz kepekli ve tahıllı atıştırmalıkları tüketin. Bir adet elmada tatlı krizinizi yatıştırmanıza yardımcı olacaktır.

Sevdiğiniz kalorili yemekleri evinizde pişirmeyin. Ailenizin için pişirmiş olsanız bile iradenizi tutun ve başka yiyecekler tüketin. Çayı şekersiz için ve koladan uzak durun.

Yemek için kullandığınız servis tabaklarınız çok büyük ebatlarda olmasın. Yemek esnasında tabağınızı tıka basa da doldurmayın.

Sarmalardan, böreklerden ve pastalardan uzak durun. Hele ki 5 çaylarına mümkün oldukça katılmayın, katılsanız bile bu yiyeceklerden uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver