Kış Ayları İçin Saç Bakım Önerileri, Kış Aylarında Saç Bakım Önerileri, Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı

kış aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı, kış mevsiminde saç bakımı, kışlık saç bakımı, saçlara kış bakımı

Kış aylarında saç bakımı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Nem değerini kaybeden saçlara kış mevsiminde özel bakım uygulanması gerektiğini söyleyen saç uzmanları, hangi tür bakımların da etkili olacağına açıklık getirdiler. Dünyaca ünlü saç bakım uzmanı ve Pantene saç tasarımcısı Andy Uffels, kış aylarında yaşanacak olan problemlere karşı nasıl önlem alınması gerektiğini açıklıyor:

 

“Kış aylarında kırılan, cansızlaşan ve nemini kaybeden saçlara özel bakımlar uygulanmalıdır. Soğuk aylarda saçlarınızı besleyecek bakım ürünlerini kullanın. Böylece saçlarınız cansızlaşmamış ve kurumamış olur.

Havadaki nem miktarını arttırarak saçlarınızın da nemini korursunuz. Kaloriferin üstüne bir kap su koyarak odanın nem miktarını arttırabilirsiniz.

Saç şekillendiriciler birçok kadın tarafından neredeyse her gün kullanılmaktadır. Saç şekillendiriciyi kullanmadan önce saç şekillendirici bir ürün kullanın. Bu sayede saçlarınız daha kısa sürede şekillenmiş ve daha az zarar görmüş olur.

Saçlarınızı sıkça taramayın. Tarak olarak ise geniş aralıklı fırçaları tercih edin. Ayrıca tarakların fırçası doğal kıllardan olsun.

Saçlarınızı kuruturken makinenin yüksek ısıda olmaması gerekir.

Beslenmenin de saçlar üzerinde etkisi vardır. Sönük ve mat görünen saçların nedeni yetersiz beslenmeden de olabilir. Beta Carotene, B ve C vitaminleri, Omega 3 yağları, Selenyum ve Çinko içeriği zengin yiyecekler tüketmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver