Kirpik Perması Nedir-Kirpik Perması Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Aşağıda Kirpik Perması Nedir-Kirpik Perması Nasıl Yapılır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kirpik Perması Nedir-Kirpik Perması Nasıl Yapılır
kirpik perması resimleri

kirpik perması resimleri

Eskiden evlerde hanımların el yordamı çabaları ile ve rimel benzeri göz bakım ürünleri kullanılarak kirpiklere şekil verdikleri zamanlar gerilerde kaldı. Evde yapılan kirpik şekillendirme işlemleri etkisini 1 gün bile zor sürdürebilmektedir. Bunun yerine artık güzellik ve bakım merkezlerinde etkisini birkaç ay sürdürebilen kirpik perması yaptırma olanağı var.

Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perması özel perma makaraları, perma maşaları ve perma makası ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakımaı işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır

Kirpik Perması gerek ısı kullanılarak gerekse kirpiklere kalıcı şekil verebilen kimyasal maddeler yardımıyla kirpiklere şekil değişimi yapabilen bir kirpik bakımı yöntemidir. Özel bir takım bigudilerin kullanıldığı kirpik perması, kirpiklere yüksek ısıda uygulanan ve sağlığa zararı olmayan kimyevi maddeler yardımıyla kirpiklerin kıvrımlı ve dalgalı bir şekil almasına yardımcı olur. Kirpik permasının etkisi yaklaşık olarak 2-3 ay sürmektedir. Bunun nedeni kirpiklerin 90 günlük bir dönemde dökülmesi ve yenilerinin çıkmasıdır. Bu nedenle kirpik permasını 2-3 ayda bir tekrarlamak durumundayız.

Kirpik malzemeleri de aslında saç perması ile benzerlik gösteriyor. kalıcı kirpik permasında kullanılan silindirik bigudilere kirpik sarıldıktan sonra 40 dakika kadar bu şekilde bekletilir. Aslında saç perması ile aynı yapılış mantığına sahip olan kirpik perması, bu yönüyle işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kirpiklerin göz kapağı mukozası gibi vücudun dış etkilere bir hayli duyarlı bir bölgesine yakın olmasından dolayı bu konuda ehliyete sahip güzellik ve bakım uzmanları tarafından işlemin gerçekleştirilmesinde yarar vardır.

Kirpik Perması Güvenli mi?

İşlem uzman kişiler eliyle yapıldığında son derece güvenilir olup kendi başınıza kesinlikle evde denemenizi önermiyoruz. Çünkü permada kullanılan kimyasal madde göze kaçmamalıdır. Göze ciddi zararlar verebilir ve hatta körlüğe uzanan yan etkileri olabilir. Kirpik perması işlemi bittikten sonra kontakt lensinizi tekrar takabilirsiniz. Bu bakımdan perma işleminin lens kullanımına hiç bir engeli yoktur. Gözünüzü ve yüzünüzü yıkamanızda veya makyaj yapmanıza da bir engel teşkil etmez. Perma yapıldıktan sonra kirpikler birkaç günlük sürenin ardından renk olarak hafifçe açılacağı için makyaj ile bu renk farkını kapatmanız faydalı olacaktır. Bazı hanımlar kirpik bakımı için hint keneviri yağı kullanıyorlar. Bu yağı öğleden sonra 2 gibi uygularsanız kirpiklerinizin perma ile şekillenmiş hali daha fazla dikkat çekecektir.

Kirpik Perması Kimlere Uygulanamaz

Kirpik permasının sağlıklı insanlara zararları söz konusu değildir. Ancak neticede kimyasal madde kullanılıyor ve biraz dikkatli olmak lazım. Özellikle kimyasal bazı maddeler kirpik permasında kullanıldığı için bu tür kozmetik kimyasallara alerjisi olanların kirpik perması yaptırmasını uzmanlar doğru bulmuyorlar. Ayrıca hamilelerde permada kullanılan kimyasal madde bileşikleri bazı istenmeyen yan etkiler doğurabilmektedir. O nedenle hamilelik şüphesi olan hanımların kirpik perması yaptırması uygun değildir.

Kirpik Perması Fiyatları Ne Kadar?

Kirpik perması fiyat olarak makul bir maliyet ile yaptırılabiliyor. Gerçi fiyatlar Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Konya, Gaziantep, Antalya, Eskişehir gibi şehirlerde farklı ve aynı zamanda şehirdeki yere ve semte göre de değişiyor. Ama kabaca 100-150 tl arası bir fiyat talep ediliyor. Fırsat sitelerinin sunduğu fırsatlar ile kirpik perması bazı güzellik merkezlerinde % 50 ye varan indirimler ile yapılabiliyor. Bu bakımdan fırsat sitelerini takip etmenizi öneriyoruz.

Aşağıdaki uzman TV videolarında kirpik perması hakkında önemli ve faydalı bilgiler verilmiş. İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kirpik perması nedir?

UzmanTV
Kirpik Perması

Kirpik perması nasıl yapılır?

UzmanTV
Kirpik Perması

Kirpik perması etkisini ne kadar süre korur?

UzmanTV
Kirpik Perması

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver