Kirpik Dökülmesi, Kirpik Dökülmesi Nasıl Önlenir, Kirpik Dökülmesine Çözüm

kirpik dökülmesini önlemek için, kirpiklerin dökülmemesi için, kirpiklerin dökülmemesi için ne yapılmalı, kirpiklerin dökülmesi nasıl önlenir

Kirpik dökülmesini önlemek

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Göz sağlığı ve estetik görünüm için ehemmiyeti oldukça büyük olan kirpiklerin zaman zaman dökülmelerine şahit oluyor ve bu durum karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz için sadece seyirci kalıyoruz. Kirpik dökülmelerine karşı ne yapacağımızı bilememek hepimizi bedbaht bir durumun içine sürüklediği için, bu durumdan kurtulmamıza ve seyirci kalmanın ötesinde çareler aramak için uzmanların önerilerine kulak vermeliyiz. Kirpiklerin dökülmesini önlemek için işte dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenler…

 

Kirpiklerinizin aşırı derece de dökülmesinden şikayetçi iseniz, öncelikle kirpik dökülmesine sebep olan sorunu araştırmalı daha sonra kirpiklerinizin dökülmesini önlemek için neler yapacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin kirpik dökülmelerinin altında madarosis ya da hipotiroid gibi sebepler yatabilir. Bu tür sorunlar kirpiklerin koparak dökülmelerine, aşırı derecede kirpik kaybına yol açan sorunlardır. Bu gibi durumlarda uzman bir hekime görünmeli ve hekim önerileri ile kirpik dökülmesine son vermelisiniz.

Kirpik dökülmesini önlemek için sağlıklı makyaj ürünleri kullanmalıyız. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarına maruz kalan ve güneş gözlüğü ile korumadığımız gözlerimiz kadar kirpiklerimizden bu durumdan etkilenir. Bu sebeple güneş gözlüğünü hem göz sağlığınız için hem de kirpik dökülmesini önlemek için kullanmalısınız.

Gözlerinizin hijyenine de özen göstermelisiniz. Sürekli ellerinizle gözlerinizi ovuşturmamalı ve makyajı çok uzun süre yüzünüzde tutmalısınız. Makyajınızı temizlerken gözlerinize çok baskı uygulamamalı, yumuşak pamuk kullanarak nazikçe gözlerinizi temizlemelisiniz.

Kirpik dökülmelerine karşı piyasada bulunan bakım ürünlerini de bir süre kullanabilirsiniz. Ancak, bunun için en sağlıklı olan bakım ürününü seçmek için uzunca bir araştırma yapmak ya da cilt uzmanlarına danışmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver