Kırmızı Elmanın Faydaları-Kırmızı Elma Zayıflatırmı ve Neye İyi Gelir? Hakkında Bilgi

Aşağıda Kırmızı Elmanın Faydaları-Kırmızı Elma Zayıflatırmı ve Neye İyi Gelir? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kırmızı Elmanın Faydaları-Kırmızı Elma Zayıflatırmı ve Neye İyi Gelir?

Elmanın yeşili ile kırmızı arasında ne fark var demeyin. Kırmızı elma renk bakımından kırmızı olmasından dolayı antioksidan maddeler bakımından yeşil elmaya nazaran daha zengindir. Kırmızı elma anadoluda bir çok yerde yaygın bir şekilde yetişen, sulu olması ve hoş aroması ile karakterize olmuş bir elma çeşididir. Özellikle kepekli elma adını verdiğimiz kırmızı elma türü, mide ve bağırsakları çalıştırarak kalori yaktırır ve hatırı sayılır miktarda kalori harcatır. Bu da elma ile zayıflama kürü olarak yabancılar tarafından bilinen bir bitkisel zayıflama kürüdür.

Türkiye’nin en tanınmış kırmızı elma çeşitleri Amasya, Ferik ve Çakırdaklı’ dır. Genellikle taze meyve olarak tüketilmekle birlikte sirke, şarap ve meyve suyu olarakta kullanılır. Ayrıca yemeklerde ve tatlılarda sıkça kullanılır. Hoş kokulu, ferahlık verici olmasının yanında besin değeri son derece yüksektir. Sağlımıza faydaları çok fazladır. Kesinlikle mutfaklarımızdan ayırmamamız gereken bir meyve türüdür.

Diğer birçok meyve gibi kırmızı elma da yüksek miktarda C vitamini ve bunun yanında kanser riskini ve DNA hasarını azaltan, değerli antioksidanlar içermektedir. Bundan ayrı olarak, zengin lif içeriği kalın bağırsak faaliyetlerine yardımcı olmanın yanında kalp hastalıklarında, kilo vermede ve kolesterolün kontrolünde etkilidir. Kırmızı Elmanın içeriğindeki bazı kimyasallar Parkinsonizm ve Alzheimer gibi beyin hastalıkları konusunda da koruyucudur. Çünkü taze kırmızı elmada bulunan bazı antioksidanlar, beyin hücrelerini oksidatif stresten kaynaklanan nörotoksiditen korumaktadır. Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder.

 

kırmızı elma

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver