Kırlangıç Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kırlangıç Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kırlangıç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kırlangıç Nedir, Kırlangıç Ne Anlama Gelir, Kırlangıç Ne Demektir, Kırlangıç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kırlangıç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kırlangıç Anlamı

Kırlangıç Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, kırlangıçlar (Hirundinidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Boyları 20 cm kadardır. Erginlerinde sırt ve boyundaki dar çizgi parlak mavimsi siyah, alın ve gerdan da kırmızımsı kahverengidir. Kuyruğu derin çatallıdır. Kuyruk tüylerinin tümünün iç kısımlarında birer beyaz benek vardır. Karın ve kuyruk altı tüyleri beyazımsı gridir. Uçarken böceklerle beslenirler. Her yükseklikteki ev, şehir ve köy yakınlarında, evlerin iç kısımlarında da yuva yapabilirler. Göç sürüleri yarım milyon bireyden oluşabilir. İlkbaharda Türkiye’ye en erken gelen kuşlardır. Kuzey Asya dışında eski kıt’aların tümünde yayılmıştır. Türkiye’nin her yerinde rastlanan, yazın kuluçkaya yatan göçmen kuşlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Kırlangıç Nedir Kırlangıç ödev ara Kırlangıç kelime anlamı Kırlangıç sözlükte ara Kırlangıç ansiklopedi bilgi bankası ara Kırlangıç ne demek Kırlangıç neye denir

Kırlangıç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver