Kırışıklıklar ve sivilceler için lavanta maskesi, Lavanta Çiçeği Kürü Nasıl Yapılır ve Hazırlanır

Lavanta Çiçeği Maskesi

Lavanta Çiçeği Maskesi

Sponsorlu Bağlantılar

Lavanta çiçeği sadece hoş kokusuyla değil aynı zamanda sivilcelere olan faydaları ile de kendi bitkisel mucizelerinden bahsettiriyor. Doğal peeling etkisi oluşturarak ciltteki sivilce lekeleri ve diğer cilt lekeleri için tedavi edici bir bitkisel faydalar bütünü sağlayan bu çiçek aynı zamanda cildin kolajen dokusunu besliyor. Kolajen bağ doku ile deri arasında yer alan jelimsi bir madde olup bu maddenin cilt altında zamanla eksilmesi cildin yaşlanması ve kırışıklıklar ile dolmasına da neden oluyor. İşte lavanta çiçeği içerisinde bulunan kimyasal enzimler cildin kolajen madde kaybını engelleyerek yenilerinin üretimini teşvik ediyor. Bu sayede ciltte yaşlanma belirtileri önemli ölçüde kayboluyor. Böylece hem kırışıklıkların neden olduğu yıpranma engellenmiş oluyor hem de sivilce izleri

Lavanta Sabunu Faydaları

Kırışıklıklar ve sivilceler için lavanta maskesi

Kırışıklık akne ve sivilceler için en doğal bitkisel maskelerden bir tanesi olan lavanta maskesi, Dr. Ender Saraç tarafından da tavsiye edilen ve dile getirilen bir bitkisel kür olarak dikkat çekiyor. Evde doğal malzemeler ile kendiliğinden hazırlanabilen bir cilt maskesi olan lavanta maskesinin hazırlanışı ve uygunışı şu şekildedir:

Akneler için Lavanta Maskesi Gerekli Malzemeler
1 bardak portakal suyu
1 bardak lavanta çiçeği
2 dilim kabuksuz salatalık
1 yumurta sarısı
Mısır unu
Kaliteli ve katkısız arı balı

Akneler için Lavanta Çiçeği Kürü Nasıl Yapılır ve Hazırlanır

Lavanta küründe lavanta çiçeğinin cilde olan faydaları kadar portakal suyu ve yumurta sarısı, baş gibi doğal cilt bakım etkisi olan ürünlerin de faydaları önemlidir. Lavanta çiçekleri kurutulmuş veya taze olabilir. Bu lavanta çiçeklerini bir miktar portakal suyu ile bir kapta karıştırdıktan sonra bir süreliğine kısık ateşte ısınmaya bırakıyoruz. Ortalama 10 dk sonra püre haline getirilmiş kabuksuz salatalıklar elimizdeki karışıma ilave edilmelidir. Daha sonra bu karışıma geri kalan malzemeleriniz olan yumurta sarısı, mısır unu ve balı katarak krem kıvamına kavuşana kadar karıştırın. Buzdolabında 3 saat kadar bekletin.

Akneler için Lavanta Çiçeği Kürünün Uygulanışı
Haftada iki kereyi geçmeyecek şekilde hazırladığınız bu kremi bir ay boyunca düzenli olarak uygulayın. Kırışıklıklarda zaman içerisinde azalma gözleyeceksiniz. Ayrıca kırışıklıkları toparlarken aynı zamanda sivilceleri de ortadan kaldıracaktır.
Maskeyi yüzünüze sürdükten yarım saat sonra peeling yapar gibi ovuşturarak çıkarın. Bu şekilde uygulanması daha etkili olduğu gibi ayrıca temizlemeye de gerek kalmayacaktır.

Maskenize eklediğiniz lavanta çiçeklerinin yanında yapraklarını da eşit miktarda kullanın. Lavanta çiçeklerini aktarlardan temin edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Lavanta çiçeği yerine asla lavanta yağı kullanmayınız. Bu maske lavanta çiçekleri kullanıldığı zaman etkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver