Kırım Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Kırım Nedir Nerededir

Kırım anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kırım Nedir, Kırım Ne Anlama Gelir, Kırım Ne Demektir, Kırım Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kırım ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kırım Anlamı

Karadeniz’in kuzeyinde bir yarımada. Yüzölçümü 27.000 km2′dir. Ukrayna Cumhuriyeti’nin bir bölgesidir. Kuzeybatıda, karadan Prekop kıstağı ile ayrılır. Batı ve güneyde Karadeniz’le çevrilen yarımada, doğuda Kerç Yarımadası’yla Kerç Boğazı’na dek uzanır. Boğazın karşısındaki Taman Yarımadası Krasnodar bölgesinde kalır. Kırım’ın güney kıyıları dağlıktır (en yüksek yeri 1.545 m.). Bu dağların Karadeniz kıyılarında Akdeniz iklimi egemendir. 23.179.00 nüfusu olan Kırım kıyılarında başlıca kentler şunlardır: Simferopol (merkez), Sivastopol, Yevpatoriya ve Kerç.

Konu ile ilgili aramalar: Kırım Nedir Kırım ödev ara Kırım kelime anlamı Kırım sözlükte ara Kırım ansiklopedi bilgi bankası ara Kırım ne demek Kırım neye denir

Kırım ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver