Kiraz Sapının Faydaları-Kiraz Sapı Mısır Püskülü Zayıflatırmı Hakkında Bilgi

Aşağıda Kiraz Sapının Faydaları-Kiraz Sapı Mısır Püskülü Zayıflatırmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kiraz Sapının Faydaları-Kiraz Sapı Mısır Püskülü Zayıflatırmı

kiraz sapı mısır püskülü avokado çayı

kiraz sapı mısır püskülü avokado çayı

Doğa gerçekten bitkisel şifa ürünleriyle dolu bir eczane. Yazın farklı bitkiler, otlar, meyveler sebzeler, kışın ise daha farklı bitkisel iksirler tabiat tarafından adeta bizlere hediye ediliyor. Yazın şifa dağıtan meyveler arasında zayıflama etkisinden tutun da idrar söktürücü, kan yapıcı, metabolizma hızlandırıcı ve hatta tansiyona kolesterole iyi gelen etkisi ile kiraz ve kirazdan elde edilen kiraz sapı öne çıkıyor. Son zamanlarda kiraz sapının mucizevi etkilerinin farkına varan bitkisel sektörü de kiraz sapı çayı ve kiraz sapından faydalanılan bitkisel ürünleri tüketicilerin huzuruna sunuyor.

KİRAZ SAPININ FAYDALARI

Kiraz yaz mevsiminin en güzel meyvelerinden biridir . Meyvesini yer çekirdeği ile sapının yüzüne bile bakmaz çöpe atarız. Aslında Kiraz sapının binbir derde deva olduğunu bilseniz eminim atmazsınız. Bunları okuduktan sonra kiraz saplarını asla atmayacağınıza eminim. Yok ben uğraşamam bu kadar iş arasında diyorsanız, internet üzerinden satın alabilirsiniz.

25 -30 adet kiraz sapı 1 bardak suda 5 dakika kaynatılarak elde edilen suyu içmek adet dönemi sancılarını giderir.
Kullanılacak kiraz sapları gölgede kurutulmuş olmalı. Kiraz saplarının rengi koyu kahverengi olmuşsa ve incelmişse bunların etkisi kalmamış demektir kesinlikle kullanmayın, hiçbir faydası olmaz.

Kirazın diğer faydaları :
* Kanı sulandırır
* Kanı temizler, böbrek yetmezliği için çok faydalıdır
* Günde 1 avuç yenildiğinde zayıflamaya yardımcıdır
* Baş ağrısına karşı etkilidir. 20 tanesi bir aspirine eşdeğer.

BÖBREKLEREDE FAYDALI
1 tutam kiraz sapını (40-50 adet) 3 su bardağı suda 10 dk. kaynatın. Soğutun ve sabahları aç karnına 1/2 çay bardağı için. İdrar söktürecek, böbrekleri temizleyecektir. Özellikle idrar yolları enfeksiyonuna dermandır. Aynı zamanda kadınların menapoz ağrılarını yokeder.

ÖDEM ATICI
1 tutam kiraz sapını 1 çay bardağı dolusu taze vişne ya da böğürtlen ya da kızılcık ile beraber 3 su bardağı suda 5 dk. kaynatın ve soğutun. Sabahları aç karnına 1 çay bardağı için. 2 hafta sonra vücunuzdaki şişkinliğin azaldığını ve sağlıklı kilo verdğinizi göreceksiniz. Aynı zamanda vücuttaki ödemleri atacaktır.

CİLT BAKIMI İÇİN

4 tutam kiraz sapını (200-300 adet) 3 litre suda 10 dk. kaynatın. Sonra içine 20 gr. kadar çubuk tarçın tanesi ve 5 gr. kadar ıhlamur (10-20 yaprak) atın. 1 saat demlendirin. Bu su ile banyo yapın. Cildinizin nasıl nefes aldığını hissedeceksiniz. Ayrıca bir leğene bu karışımdan koyup ayaklarınızı içinde 20 dk. bekletirseniz, ayaklarınızda ne gibi değişimler yaşandığını kendi gözlerinizle görecek ve topuk ağrılarından kurtulduğunuz gibi ayaklarınızın gül bahçesi olduğunun farkına varacaksınız.

KİRAZ SAPI MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI

Gerçekten zayıflamak istiyorsanız kiraz sapı ve mısır püskülü çayını denemelisiniz, kiraz sapı vücuttaki ödemleri atar, mısır püskülü ise yağları eritmede oldukça faydalıdır, zayıflama çayları arasında en çok tercih edilen,ve zayıflama kürlerinde kullanılan bitkilerin faydaları saymakla bitmiyor

KİRAZ SAPI VE MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYININ FAYDALARI
Bitkiler ve şifalı otlar açısından çok zengin bir ülkede yaşamaktayız. Bir çok derde deva olan bu harika iksirler, zayıflamak için başlı başına derman aradığımız çareler oldu.
Gerçekten zayıflamak istiyorsak, bitkilerden hazırlanan çaylardan kullanmak büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

Kiraz sapı ve mısır püskülü de bunlardan bir tanesi.

Kiraz Sapının faydaları : Kiraz sapı vücuttaki ödemleri attığı için, kilo vermemizde fayda sağlayacaktır. Kurutulmuş kiraz saplarını kullanmak, etkili olacaktır.

Mısır püskülünün faydası : Mısır püskülü ise yağları eritmede faydalıdır. Mısır püskülünün, bir çok zayıflama kürlerinde etkili olduğu görülmüştür. Hatta gut hastalığının tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

kiraz sapı ve mısır püskülü çayının hazırlanışı

İkisinden birer tutam alıp iki bardak suda haşlayıp, 1 -2 dakika demlenmesini bekleyip, tüketilmesi gerekir. İkisi birlikte kullanıldığı zaman çok faydalı olacaktır. Aç veya tok fark etmeden, bu çayı içtiğimizde ortalama iki hafta içerisin de etkili olduğu görülecektir.

Zayıflama çaylarımız, bizleri duygusal anlamda da rahatlatacaktır. Zayıflama isteğimiz artacak, vücudumuzdaki şişlikler gittikçe azalacaktır. Gözle görünen ve hissedilen bu değişiklikler, bizleri olumlu yönde etkileyecektir.

İsteğe göre içerisine iki veya üç yaprak sinemaki otu da ekleyebilirsiniz. Bilindiği gibi, kilo verme döneminde bağırsak hareketlerimiz son derece önemlidir. Bu bitki bağırsakları harekete geçirdiği gibi, tembelleşmesini de sağlayabilir. Bu açıdan bakacak olursak, eğer bağırsaklarımızda kabızlık açısından herhangi bir sorun yaşamıyorsak, haftada bir veya iki defa kullanılması önerilir. Hayatımızın her alanında, fakat en önemlisi zayıflama konusunda kabızlık problemini ortadan kaldırmak için, yediğimiz gıdalara özen göstermeliyiz. Posalı ve lifli besinlerin hem sindirim açısından, hem de tok tutucu etkisiyle az yemek yememizi sağlayacaktır.

Ödem atmak için hazırlanacak Kiraz sapı, mısır püskülü ve sinemakiden oluşan kür :

Kiraz sapı, mısır püskülü, haftada bir olarak da sinemaki otundan bir iki yaprak, hazmımızı kolaylaştıracak, vücudumuzdaki ödemi atacak ve gözle görülür biçimde zayıflamamıza yardımcı olacaktır.

mısır püskülünün kullanımı oldukça kolaydır bu nedenle kullanmak isteyen kişiler fazla düşünmemelidir.Mısır püskülü tedavisi son günlerde birçok sorunun tedavisinde kullanılmaktadır.

Hazırlanışı ve uygulanışı :

Mısır Püskülü

Kiraz sapı ve mısır püskülünden her gün bir fincan tüketebiliriz. Bitkilerin kullanımı da tıpkı ilaçlardaki gibi ölçülü olmalı ve dozunda içilmelidir. Artık bitkisel çözümler hayatımıza girdi, fiziksel ve ruhsal sorunlarımıza çare oldu. Eskiden beri var olan bu şifalıkların, artık her birimizin evinde uygulanması alternatif tıbbın ne kadar ilerlediğinin bir göstergesi oldu.
Metabolizmamızı hızlandırması açısından, yürüyüş yapmak da son derece faydalı olacaktır.

Kullanım önerileri :

Kullandığımız bitkilerin taze olup olmadığı da çok önemlidir.
Kiraz saplarını evde kendimiz kurutabiliriz.
Zayıflamaya yardımcı olan bu bitkileri, içtikten sonra vücudumuzdaki değişimi görüp, kendimize teşekkür edeceğiz.
Kurutulmuş kiraz saplarını kullanmak, etkili olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver