Kinetik Teori Nedir Hakkında Bilgi

Kinetik Teori Nedir

Kinetik Teori anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kinetik Teori Nedir, Kinetik Teori Ne Anlama Gelir, Kinetik Teori Ne Demektir, Kinetik Teori Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kinetik Teori ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kinetik Teori Anlamı

Maddenin gelişigüzel hareket etmekte olan ve kinetik enerjileri sıcaklıkla birlikte artan atom ve moleküllerden oluştuğunu temel alan istatistikî kuram. Kinetik teori, istatistik mekaniği ile de yakından ilişkilidir. Katı, sıvı ve gazların makroskopik özelliklerini (hacim, basınç, sıcaklık), mekanik ve olasılıktan yararlanarak bu maddelerin tekil parçacıklarının hareketiyle açıklamaya çalışır. Özellikle gazlara kolaylıkla uygulanabilen kinetik teori, gazların basıncı, sıcaklığı, yoğunluğu ve difüzyonu arasındaki ilişkileri gösteren birçok yasayı formüle etmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Kinetik Teori Nedir Kinetik Teori ödev ara Kinetik Teori kelime anlamı Kinetik Teori sözlükte ara Kinetik Teori ansiklopedi bilgi bankası ara Kinetik Teori ne demek Kinetik Teori neye denir

Kinetik Teori ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver