Kinesio Ağrı Bandı, Kinesio Ağrı Bandı Nasıl Kullanılır, Kinesio Ağrı Bantları

kinesio bant, kinesio bant kullanımı, kinesio bant nasıl kullanılır, Kinesio bantları

Kinesio ağrı bandı nedir, nasıl kullanılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrılar günün her saat ve her dakikası yakamızı bırakmazlar. Hem uzun süre hareketsiz kalmak, hemde uzun süre çok fazla hareket etmek çeşitli ağrılara neden olmaktadır. Özellikle bel, boyun ve sırt ağrıları çok fazla kişinin şikayetleri arasındadır. 25 yıl önce geliştirilen fakat ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan Kinesiotaping yöntemi, bu ağrılara son veriyor.

 

Kinesiotaping bantlama yöntemi, uzun yıllar boyunca birçok hastanın tedavisinde kullanılmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Ortopedik ve nörolojik sağlık sorunlarının yanı sıra, cerrahi sonrasında da Kinesiotaping tercih edilmiştir.

Kinesiotaping yönteminde amaç; doku iyileşmesini sağlamak, ağrısız ve kolay bir şekilde hareket olanağı sunmaktır. Kinesiotaping yönteminde özel bantlar kullanılmaktadır. Bu bantlar cerrahi sonrası sorunlu bölgeye yerleştirilerek doku iyileşmesini sağlar. Ayrıca bel, boyun ve sırt ağrısı çekenlerde yine bu bantları kullanarak ağrılarına son verebilir. Kinesiotaping yönteminde kullanılan bu bantları ismi ise Kinesio’dir.

Kinesio ağrı bantları, hassas dokunmuş bir pamuktan oluşmaktadır. Ayrıca bantların çok ince olmasından dolayı da, kullanıcıya rahatsızlık vermez. Islanma ve terleme gibi durumlarda cilt üzerinde kalmasında bir sakınca yoktur. Uygulama sonrası vücut ve eller yıkanabilir. Siz çıkarmadığınız sürece en fazla 7 gün çıkmaksızın vücutta kalırlar. Kinesio ağrı bandı, uzayabilme ve esneyebilme özelliğine sahiptir. Bu özellikleriyle kullanan kişinin hareketlerine uyum sağlar.

Kinesio ağrı bantlarını dilediğiniz büyüklükte kullanacağınız bölgeye göre kesip şekillendirebilirsiniz. Kinesio ağrı bantları kullanımı doğru olursa, tedaviden daha hızlı yanıt almış olursunuz. Siyah, ten rengi, pembe ve mavi rengi olan Kinesiotape’ler, ticari olarak 5cm x 20 metre’lik ambalajlarda tek yada 6’lı kutular halinde satılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver