Kimyon Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Kimyon Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir

Kimyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyon Nedir, Kimyon Ne Anlama Gelir, Kimyon Ne Demektir, Kimyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kimyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kimyon Anlamı

Kimyon Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir
Maydanozgiller (apiaceae) familyasından, beyaz ya da pembe çiçekli, bir yıllık, ıtırlı ve otsu bir bitki ve bu bitkinin meyvelerinden elde edilen baharat.

Maydanozla akraba olan kimyon, 30-40 cm boyunda bir bitkidir. Çiçekleri şemsiye durumunda toplanmıştır. Yaprakları dar ince şeritler hâlinde parçalıdır. Bileşiminde tenen, reçine ve uçucu yağlar vardır.

Ana yurdu Akdeniz bölgesi olan kimyon bitkisi; Avrupa’nın her yanında, Hindistan, Meksika ve Çin’de yetiştirilmektedir.

Kimyonun başta gelen özelliği iştah açıcı ve lezzet verici olmasıdır. Sindirim güçlüklerini ortadan kaldırır. Özellikle et yemeklerinin kolay sindirilmesine yardımcı olur. Besin maddelerinin bağırsaklarda gaz yapmasını önler, mide bozulmasını düzeltir. Uçucu yağı parfüm ve likör sanayiinde kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kimyon Nedir Kimyon ödev ara Kimyon kelime anlamı Kimyon sözlükte ara Kimyon ansiklopedi bilgi bankası ara Kimyon ne demek Kimyon neye denir

Kimyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver