Kimyasal Tepkime Nedir Hakkında Bilgi

Kimyasal Tepkime Nedir

Kimyasal Tepkime anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal Tepkime Nedir, Kimyasal Tepkime Ne Anlama Gelir, Kimyasal Tepkime Ne Demektir, Kimyasal Tepkime Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kimyasal Tepkime ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kimyasal Tepkime Anlamı

Bir ya da daha çok iyon, atom ya da molekülün başka iyon, atom ve moleküllere dönüşmesi olayı. Kimyasal tepkimelerde elektron değişimi ya da ortaklaşması yoluyla yeni bağlar kurulur ya da var olan bağlar parçalanarak atomun elektron dizilişinde bir değişiklik meydana gelir. Bu olay, tepkime sonunda tepkimeye giren maddelerin ortadan kaybolup yeni bir (ya da birden çok) maddenin belirmesiyle sonuçlanır. Örneğin, hidrojen ve oksijen atomları kendi özelliklerini yitirerek, kimyasal bir tepkime sonucunda, yepyeni özellikleri olan suyu oluştururlar. Kimyasal tepkimeler kimyasal bir denklemle gösterilirler. Birçok tepkime ters yönde de işleyebilir (yani sudan, hidrojen ve oksijen elde edilebilir). Tepkime sırasında ısı çıkışı olursa, egzotermik (ısıveren) tepkime; tepkimenin oluşması için dışarıdan ısı gerekliyse endotermik (ısıalan) tepkime söz konusudur. Başlıca kimyasal tepkime türleri redoks tepkimeleri, sentez tepkimeleri, ayrışma tepkimeleri, yer değiştirme tepkimeleri, iyon tepkimeleri ve tersinir tepkimelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Kimyasal Tepkime Nedir Kimyasal Tepkime ödev ara Kimyasal Tepkime kelime anlamı Kimyasal Tepkime sözlükte ara Kimyasal Tepkime ansiklopedi bilgi bankası ara Kimyasal Tepkime ne demek Kimyasal Tepkime neye denir

Kimyasal Tepkime ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver