Kilo Vermek İçin Yürümek, Yürümek Kilo Verdirir Mi, Yürümek Zayıflatır

yürümek zayıflatıyor mu, yürümenin zayıflamaya etkisi, yürüyüş yapmak kaç kalori yakar, yürüyüş yapmak zayıflatır mı

Yürümek zayıflatır mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Fazlalıklarından şikayetlenen birçok kişi yürüyüş yapmanın zayıflatıp zayıflatmadığını merak ettikleri için uzmanlarımız bu konuya açıklık getirdi. Yürümenin sağlığımıza sayısız faydaları olduğunu her seferinde dile getiren ve gün içerisinde en az yarım saat yürünmesi gerektiğinin altını çizen uzmanlar, yürümenin zayıflamaya etkisinin olup olmadığını açıkladılar.

 

Yaşam kültürünün son zamanlarda daha iyi bir yere gelmesi neticesinde insanlar hem sağlıklarını korumak hem de kilo almamak için yürümeyi tercih etmekteler.Peki yürüyüş yapmak insanı zayıflatır mı?

 

Yürüyüş yapmak zayıflatır mı?

 

Yaşamı uzatan, sağlık sorunlarının görülme riskini arttıran ve yaşlanmayı geciktiren yürümek, zayıflatıyor! Zayıflamak için yürüyüş yapmayı seçtiyseniz amacınıza ulaşmak için çıktığınız bu yolda yürümenin vücudunuzdaki etkilerini biran evvel görmek istiyorsanız egzersizle birlikte yürüyüş yapmalısınız. Kalıcı bir zayıflama sağlamak için yürüyüşle birlikte egzersizinde önemi büyüktür.

Günde bir saat tempolu yürüyüş yapın. Bu yürüyüşü her gün alışkanlık haline getirin ki günde yaktığınız kalori 300-450olsun. Aç kalmadan, doğal ve kalıcı zayıflamanın en etkili yoludur yürüyüş. Hem vücudunuzu aşırı derecede yormaz hem de bol bol oksijen almış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver