Kilo Verememe Sebepleri, Kilo Verememe Sorunu, Kilo Verememenin Nedenleri

kilo verememenin psikolojik nedenleri, kilo veremiyormusunuz, kilo vermek için, sağlıklı kilo vermek için

Kilo verememenin sebepleri ve Kilo vermenin yolları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Her insan zayıf vede fit bir görünüme sahip olmak ister. Bir çok kişi uyguladığı diyet ve spor ile başarılı bir şekilde kilo verirken, bir çok kişi ise yaptığı diyet ve spora  rağmen kilo veremediğini belirtiyor. Bir çok insanın sorunu haline gelen kilolar, zamanla sağlık sorunlarınada sebep veriyor. Yaptığım diyete rağmen, ve yediğim her gıdaya dikkat etmiş, spor yapmış olmama rağmen kilo veremiyoruz diye yakınıyorsanız. Buyrun ozaman bu önemli makalemizi mutlaka okumalısınız…

– Buradaki en büyük sorun, bolca lifli gıda ve doymamış yağ yerine ağırlıklı olarak az ama doymuş yağ, şeker ve rafine besinlerin tüketilmesi. Oysa besinlerin niceliği kadar niteliği de önemli.

– Kilo vermeyi engelleyen en önemli faktörlerin başında kahvaltıyı atlamak geliyor. Lifli yiyecekler, taze meyve, meyveli yoğurt ve yağsız süt iyi bir kahvaltı için yapabileceğiniz ideal tercihleri oluşturuyor.

– ‘Sadece tadına bakıyorum’ yaklaşımı da kesinlikle yanlış, bu şekilde alınan kalori miktarı normalin çok üzerine çıkıyor.

– Şekere düşkünlük de önemli bir diğer etken, fazla şeker tüketimi de günlük kalori miktarını artırıyor ve kiloya neden oluyor.

– Rafine edilmemiş gıdalara rağbet ederek kepekli ve işlenmemiş gıdalar tüketmemek de kilo alımını kolaylaştırıyor.

– Günlük yağ miktarını sınırlamamak, gıdaların içindeki yağlar nedeniyle alınan fazla kalorileri hesaba katmamak, kilo vermeyi zorlaştırıyor. Kilo vermede etkin bir madde olduğu bilinen kalsiyumu yeteri kadar almamak da sorun yaratıyor.

– Doğru sebzeleri seçememek, keza sebze ve meyve tüketimine gerektiği kadar önem vermemek, kilo vermeyi engelleyen en önemli faktörlerden bir diğeri. Eğer bütün bu konulara dikkat edilir ve özen gösterilirse, kilo verilmemesi için bir neden kalmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver