Kilo Almamak İçin, Kilo Almamak İçin Ne Yapmak Gerekir, Kilo Almamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli

kilo almamak için öneriler, kilo almamak için yapılması gerekenler, ,

Kilo almamak için ne yapılmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo sorunları ile baş etmek zorunda kalmamak için düzenli bir beslenme menüsü hazırlamalı ve mütehassıs kişilerce önerilen egzersiz programlarına bağlı kalınmalıdır. Bunlar kilo almamak için en çok dikkat edilmesi ve uyum sağlaması gereken kurallardır. Bunların dışında kilo problemlerini önlemenin başka kuralları da bulunmaktadır. Hele ki yaz aylarında uzmanların kilo almamak için önermiş olduklarına daha bir dikkat etmek gerekir.

 

Kilo almamak için uzmanların özellikle erkeklere ilk önerisi hızlı yememeleridir. Birçok erkek yemeğini kadınlara nispeten daha hızlı yemekteler. Ancak yemekleri hızlı yemek yemeğin tadını alamamaya sebep olduğu gibi iyice çiğnenmediği için midede kolay öğütülmemesine dolayısıyla kilo problemine yol açmaktadır. Ayrıca öğün atlatılmamalı, gün içerisinde sık ve az yemek yenmeli ve bilhassa sabahları kalkar kalkmaz ılık su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Kana çabuk karışma özelliğinde olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Bunlar; kolalı ve sodalı içecekler, kremalı pastalar, tatlılardan ve fast food türü gıdalardır. Aşırı çay tüketiminden kaçınmalı çayı şekersiz içmeye alışmalısınız. Sakız çiğneyerek iştahınızı kapatabilirsiniz.

Güne kahvaltı başlamayı ihmal etmeyin. Kahvaltı metabolizmayı çalıştırıp hızlandıracaktır. Kısa mesafelerde yürümeyi tercih edin, Oturuşunuzun dik ve düzgün olmasına dikkat edin, canlı ve aktif olun.

Kilo almamak için yapılması gerekenlerden bir tanesi de bol bol su içmektir. Ayrıca hazır yemeklerden uzak durmalı, uyku için serin ortamları seçmeli ve başkalarından duyduğunuz diyetleri uygulamamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver