Kilo Almadan Sigara Bırakma Önerileri, Kilo Almadan Sigara Bırakma Yolları, Kilo Almadan Sigarayı Bırakma

sigara bırakma önerileri, sigara bırakma yolları, sigara bırakma yöntemleri, sigara nasıl bırakılır

Kilo almadan sigara nasıl bırakılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sabahları uyanır uyanmaz kahvaltı bile yapmadan sigara içiyor, bulduğunuz her fırsatta hemen sigaraya sarılıyor, sigara içmediğiniz anlarda agresif bir kişiliğe bürünüyor iseniz siz tam bir sigara bağımlısısınız demektir. Bu şekilde bağımlısı olanların hem kendi sıhhatleri ve istikballeri pek aydınlık değil hem de sigara dumanına maruz kalan sevdiklerinin hayatlarını muhatara içine atıyorlar. Birçok kişi bu illetten kurtulmak istiyornancak bazıları kilo almaktan korktuğu için sigarayı bırakmaya yönelemiyor.

 

“Sigarayı bırakınca kilo alıyorum” demenize gerek kalmayacak ve sigardan kolaylıkla kısa bir zaman diliminde kurtulmanızı sağlayacak önerileri sizlerle paylaşıyoruz. Bu önerilere kulak verip uygularsanız, hem iyi bir şekilde beslenmiş ve kilo almamış olursunuz, hem de sigara ve sigaranın zararlarından bedeninizi korursunuz.

 

Kilo almadan sigarayı bırakma önerileri

 

Sigara kullandığınızı unutmalısınız. Sigara içtiğinizi aklınıza getirmeyin. Hele de sigarayı bırakıp kilo alacağım diye kesinlikle düşünmeyin. Kendinizi böyle etkilerseniz başarılı olamazsınız. Sigarayı bıraktıktan sonra alsanız alsanız en fazla 2-3kilo alırsınız. Hem bu kiloları sonra rahatlıkla geri verirsiniz.
Egzersizde sigarayı bırakmak için iyi bir yöntemdir. Sigara tiryakileri sigaraya ihtiyaç duydukları zaman stresli ve agresif bir durum içine girerler. İşte bu noktada egzersiz devreye girmeli ve sizi rahatlatmalıdır. Hem ayrıca egzersiz yaparak sigarayı kilo amadan da bırakmış olursunuz. Spor her zaman önemli bir aktivitedir.
Sigarayı bırakma aşamasında mükün oldukça şekerli gıdalardan uzak durun. Çünkü bu zaman zarfı içinde şekerli besinler tüketmek kilo almanıza yol açar. Bol bol meyve yemeli ve şekerli gıdaları hem gözünüzün önünden kaldırmalı hem de hayatınızdan çıkarmalısınız.
Beslenme alışkanlığınızda küçük ama etkili değişikler yapın. Örneğin, küçük porsiyonlarda yemek yemek, yavaş yemeye özen göstermek, tatlı yerine meyve tercih etmek, bol bol su tüketmek ve karnınız doyar doymaz yemeyi bırakmak gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver