Kilise Nedir Hakkında Bilgi

Kilise Nedir

Kilise Nedir, Kilise hangi dinin ibadet yeridir
Kilise anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kilise Nedir, Kilise Ne Anlama Gelir, Kilise Ne Demektir, Kilise Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kilise ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kilise Anlamı

Hristiyanların ibadetlerini yerine getirmek için kullandıkları tapınaklara verilen ad. Yaklaşık 2000 yıl önce ilk Hristiyanların ibadetlerini yerine getirebilmeleri için özel yerleri yoktu. Çok tanrılı dine inananlar ve imparatora tapınma geleneğine bağlı olan Romalılar, tek tanrılı Hristiyanlık dinine karşı gelerek, baskı uyguluyorlardı. Bu nedenle Hristiyanlar, ilk zamanlarda ibadetlerini gizli yapmak zorundalardı.

Kiliseler yasallaştıktan sonra da toplumun varlıklı, zengin kesimlerinden gelen yardımlarla git gide zenginleşti.

Kilise duvarları Hz. İsa’nın ve azizlerin resim ve heykelleriyle süslüdür. İslâmiyette yasak olan resim sanatı Hristiyanlıkta bu anlamda önemli bir yer tutar. Okuma yazma bilmeyenlere, resimler aracılığıyla Hristiyanlığı öğretmede çok önemli bir yeri vardır, bu resimlerin. Kiliselerin en önemli ögelerinden biri de müziktir. Kilisede mihrabın iki yanında koro için ayrılmış yerler bulunur. Ayrıca kiliselerde özel dua odaları yer alır. Hristiyanlıktaki “günah çıkartma” işlemi için kiliselerde özel kapalı bölmeler de bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Kilise Nedir Kilise ödev ara Kilise kelime anlamı Kilise sözlükte ara Kilise ansiklopedi bilgi bankası ara Kilise ne demek Kilise neye denir

Kilise ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver