Kılıç Nedir Hakkında Bilgi

Kılıç Nedir

Kılıç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kılıç Nedir, Kılıç Ne Anlama Gelir, Kılıç Ne Demektir, Kılıç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kılıç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kılıç Anlamı

Siperli bir sapa tutturulmuş, uzun sivri bir çelikten oluşan, düz ya da eğri, bir ya da iki ağzı da kesici, tarihte uzun bir dönem kullanılmış el silâhı. Kın adı verilen koruyucu bir kılıf içinde taşınır. Kayışla bele ve vücudun sol yanına asılır. Keskin ağzına kılıç namlusu, sapına da kabza ya da balçak adı verilir. Uzunluğu, genişliği ve biçimi kullanıldığı ülke ve uygarlıklara göre değişir. İlk örneklerine Tunç Çağında (M.Ö. 3500-1000) rastlanır. Ateşli silâhların ortaya çıkışıyla kılıç, askerî bir silâh olarak önemini yitirdi. Bu dönemden sonra özellikle Avrupa’da düello silâhı olarak kullanılmaya başlandı. Eskrim sporu da bu düello geleneğinden esinlenilerek geliştirildi.

Konu ile ilgili aramalar: Kılıç Nedir Kılıç ödev ara Kılıç kelime anlamı Kılıç sözlükte ara Kılıç ansiklopedi bilgi bankası ara Kılıç ne demek Kılıç neye denir

Kılıç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver