Kılıç Balığı Nedir Hakkında Bilgi

Kılıç Balığı Nedir

Kılıç Balığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kılıç Balığı Nedir, Kılıç Balığı Ne Anlama Gelir, Kılıç Balığı Ne Demektir, Kılıç Balığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kılıç Balığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kılıç Balığı Anlamı

Xiphias gladius. Perciformes takımının Xiphiidae familyasından burnunda kılıç biçiminde bir uzantısı bulunan, kılçıksız, eti beyaz ve lezzetli, iri balık. Sıcak ve ılıman deniz sularında yaşayan kılıç balığı, pulsuz bir balıktır. Avlanırken burun uzantısını kılıç gibi kullanır. Karın yüzgeçleri ve dişleri yoktur. Uzunlukları 4-6 m’ye, ağırlıkları da 450 kg’ye kadar ulaşır. Türkiye’de zaman zaman Akdeniz, Ege Denizi ve Marmara Denizi’nde görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Kılıç Balığı Nedir Kılıç Balığı ödev ara Kılıç Balığı kelime anlamı Kılıç Balığı sözlükte ara Kılıç Balığı ansiklopedi bilgi bankası ara Kılıç Balığı ne demek Kılıç Balığı neye denir

Kılıç Balığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver