Kil Maskesi Nasıl Kullanılmalı ve Ne Kadar Yüzde Bekletilmeli Hakkında Bilgi

Aşağıda Kil Maskesi Nasıl Kullanılmalı ve Ne Kadar Yüzde Bekletilmeli ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kil Maskesi Nasıl Kullanılmalı ve Ne Kadar Yüzde Bekletilmeli

Kil maskeleri, hem ucuz hem de uygulanması basit cilt bakım maskeleri olarak bilinmektedir. Kil maskesinin yapıldığı kil, su geçirmeyen ser bir toprak türüdür. Kil maskesinin özellikle hanımlar tarafından cilt bakımı ve yüz temizliği amacıyla yaygın bir biçimde kullanıldıklarını biliyoruz. Kil maskesinin faydaları hakkında bilgiler vereceğimiz bu yazımızda kil maskesinin saçlara, cilde ve yüze uygulanışı hakkında bilgiler verilecek kil maskesi yüzde ne kadar bekletilmelidir gibi merak edilen sorulara yanıtlar arayacağız.

Kil Maskelerinin Faydaları Nelerdir

Kilin bilinmeyen birçok faydası vardır. Hem cilt hem de saç güzelliği için kullanılan kil; saça canlılık verir, cildi güzelleştirir. Aynı zamanda yaraları da tedavi edicidir. Bu kadar özellik barındıran birşeyi kullanmamak saçmalık olacaktır. Kilin içinde bulunan maddelerin, cilde ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor.
Aynı zamanda cilt hastalıkları için de kullanılmaktadır. Kil pişik, selülit ve ciltteki çeşitli yaralar için de kullanılır. Işıltılı bir cilt ise istediğimiz, kil masajından daha yararlı hiçbir şey olamaz. Bunun için yapmamız gereken şey; temizlenmiş cilde haftada iki kez kil uygulamaktır. Gözeneklerde biriken tozu ve yağı bu şekilde temizlemek mümkündür.
Kil, piyasaya yeni çıkan pek çok kozmetik üründe kullanılıyor. Kil çok ucuza bulunabilen bir maddedir. Doğadan elde edilen kilin demir asidi, silisyum, alüminyum, magnezyum gibi insan vücuduna faydalı maddeler ve mineraller içerdiği biliniyor
Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?
3 çorba kaşığı kilin üzerine 3- 4 damla zeytin yağı ve 3 çorba kaşığı sıcak su koyarak iyice karıştırınız. Hazırladığınız karışımı göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak şekilde yüzünüze sürünüz. Zeytinyağı çamurun kurumasını geciktirir. Tabi cildinizin durumuna göre hazırladığınız karışım hızlı bir şekilde de kuruyabilir. Sürme işlemi bittikten sonra, cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika kadar maske yüzünüzde kalsın. Sonra bir limonu, yüzünüzü temizleyeceğiniz ılık suya sıkıp karıştırın. Ardından limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayınız. Bu maske özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltler için çok uygundur. Bu maske en az haftada bir yapılmalıdır.
Beyaz kil, emici gücü ile meşhurdur. Ciltteki pürüzleri temizler. Bunun yanında, yağ molekülü olan sebumun üretimini azaltarak, cilde yeniden ışıltı kazandırır. Mavi kil, dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Yeşil kil, yağlı ciltlere iyi gelir. Sarı kil, yüzün katmanlı bölgeleri için mükemmel bir çözüm. Pembe kil, hassas ciltler için birebir. Kırmızı kil, kan dolaşımı üzerinde etki yaratır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver