Kıl kurdu doğal tedavisi-Kıl kurduna bitkisel çözüm ve evde tedavi yolları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda Kıl kurdu doğal tedavisi-Kıl kurduna bitkisel çözüm ve evde tedavi yolları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kıl kurdu doğal tedavisi-Kıl kurduna bitkisel çözüm ve evde tedavi yolları nelerdir-Kıl Kurdu Nasıl Dökülür Doğal Tedavi – Kıl Kurdunun dökülmesi bitkisel tedavisi

Kıl kurdu her ne kadar çocuklarda görülen ve şiddetli anüs kaşıntısı ile kendisini belli eden bir parazit ise de son zamanlarda yetişkinlerde de yaygın bir biçimde olduğu gözlemlenmektedir. Kıl kurdunu dökmek için bir takım ilaçlar eczanelerde satılmaktadır. Ancak kıl kurdunun bitkisel yollarla dökülmesi de pekala mümkündür. Şimdi kılkurduna bitkisel çözüm yolları nelerdir bir bakalım:

Kıl kurdu bulunan çocukların sabah uyandığında makatı sabunlu Su ile yıkanmalı. İç çamaşırları değiştirilmeli, yeni külot giydirilerek, kirliler Sıcak Suda yıkanıp, kaynatılarak kızgın ütü ile ütülenmelidir. Bir haftalık tedavi sırasında bu uygulama yeniden bulaşma riskini azaltacaktır.

Kıl kurdu için bitkisel tedavi
Malzemeler:
– Havuç,
– Soğan,
– Kuşkonmaz,
– Patlıcan unu,
– Sarmısak,
– Zeytinyağı,
– Sirke,
– Süt.

Hazırlanışı ve kullanım şekli:

– Rendelenmiş havuç, dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla makat, rahatsızlık süresince Günde iki sefer yıkanır.

– Kuşkonmaz, zeytinyağı ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan Unu ilave edi*lerek merhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur. Hazırlanan merhemden rahatsızlık süresince günaşırı ma*kata sürülür.

– Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yat*madan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

– Rahatsızlık süresince makat, her Gün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır.

-kil kurduna sirke lavman yapmak zararlimi: herhangi bir zararı olduğunu sanmıyorum ama doktora danışmakta fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver