Kıl Dönmesi Hastalığı, Kıl Dönmesi Hastalığı Nedenleri, Kıl Dönmesi Hastalığı Sebepleri

kıl dönmesi neden olur, kıl dönmesi nedenleri, kıl dönmesi sebebi nedir, kıl dönmesi sebepleri

Kıl Dönmesi Nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kıl dönmesi hastalığı en çok kuyruk sokumunda meydana gelen bir hastalıktır. Birçok hasta utandıkları için doktora gitmiyor ve bu durum ertelendikçe daha da kötü sonuçların doğmasına sebep oluyor. Hastaların kıl dönmesini önemsemeleri gerektiğini söyleyen Denizli Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Ali Çeldir, kıl dönmesinin sinsi bir hastalık olduğunu açıkladı.

 

 

Uz.Dr. Ali Çeldir hastaların utandıkları için bu hastalığın tedavisinden kaçtıklarını söylüyor. Uzun süre otobüs yolculuğu yapmak, sert olan büro koltuklarında saatlerce oturmak, televizyon başında çok fazla vakit geçirmek bilgisayar sandalyesinde uzun süre oturmak gibi etkenlerin kıl dönmesine sebep olduğunu belirtti.

Kılların kaba etlerin arasında oluk içine sürtünmesi kaykılarak oturmadan dolayı deliklerin açılmasıyla kıllar içeri girer. İçeri giren kıllar deri altında kaşıntı, akıntı, apse, pis kokulu ıslaklığa neden olur.

Enfeksiyona bağlı bir hastalık ola kıl dönmesi sonradan meydana gelebileceği gibi doğuştan da olmaktadır. Bu hastalık son yıllarda giderek artmakta ve kişinin yaşam kalitesini bozmaktadır. Erkeklerde daha çok görülen kıl dönmesi bir an önce tedavi edilmesi gereken hastalıklardandır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver