Kibrit Nedir Hakkında Bilgi

Kibrit Nedir

Kibrit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kibrit Nedir, Kibrit Ne Anlama Gelir, Kibrit Ne Demektir, Kibrit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kibrit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kibrit Anlamı

Ateş yakmaya yarayan, ucunda sürtünme enerjisiyle alev alan kimyasal bir madde bulunan küçük tahta parçası. Ucunda kükürtlü ve fosforlu maddeler bulunan ilk kibritler, 1861′de İngiliz bilim adamı Robert Boyle tarafından icat edilmiştir.

Bunlar eritilmiş kükürde batırılmış basit odun kıymıklarıydı. Ancak yanan bir cisimle temas ettikleri zaman yanıyorlardı.

Fosforlu kibritlerin ilk fabrika üretimi, 1832′den sonra Almanya’da gerçekleştirilmiştir. 1844′te de kibritlerin ucundaki zehirli beyaz fosforun yerini kırmızı fosfor almıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Kibrit Nedir Kibrit ödev ara Kibrit kelime anlamı Kibrit sözlükte ara Kibrit ansiklopedi bilgi bankası ara Kibrit ne demek Kibrit neye denir

Kibrit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver