Kgb Nedir Hakkında Bilgi

Kgb Nedir

KGB anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

KGB Nedir, KGB Ne Anlama Gelir, KGB Ne Demektir, KGB Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

KGB ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

KGB Anlamı

Rus gizli polis örgütü. “Devlet Güvenlik Komitesi” anlamına gelen Rusça “Komitet Gosudarstvenoy Bezopasnosti” sözcüklerinin baş harflerinden oluşmuştur. 14 Mart 1954′te, İçişleri Bakanlığı’na bağlı gizli polis örgütünün yerine kuruldu. Başkanı, Bakanlar Konseyi’nde yer alır. 1954′te, İçişleri Bakanlığı’na bağlı 350.000 kişilik düzenli polis örgütünden ayrı olarak, 700.000 özel iç emniyet ve 400.000 sınır muhafızını kapsıyordu. KGB politik ihanetlerin ve ekonomik sabotajların ortaya çıkarılması, parti ve hükümet görevlilerinin güvenliği, özel hapishanelerin yönetimi, casusluk ve karşı casusluk çalışmalarından sorumludur.

Konu ile ilgili aramalar: KGB Nedir KGB ödev ara KGB kelime anlamı KGB sözlükte ara KGB ansiklopedi bilgi bankası ara KGB ne demek KGB neye denir

KGB ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver