Keton Nedir Hakkında Bilgi

Keton Nedir

Keton anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Keton Nedir, Keton Ne Anlama Gelir, Keton Ne Demektir, Keton Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Keton ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Keton Anlamı

Karbonil grubu (-C-) içeren, aldehite benzeyen ama ondan daha az aktif olan organik bileşik. Ketonlar RR’CO genel formülüyle gösterilirler. Burada R ve R’, birer alkil grubudur. Ketonlar sanayide çeşitli sentezlerde çözücü olarak kullanılırlar. En basiti ve en önemlisi asetondur. En çok ikincil alkollerin dehidrojenasyonu, aromatik bileşiklerin açillenmesi yoluyla elde edilirler. Hidrojen ya da metal hidrürler ile ikincil alkollere indirgenebilirler. Bazı katılma ve kondensasyon tepkimeleri verirler.

Konu ile ilgili aramalar: Keton Nedir Keton ödev ara Keton kelime anlamı Keton sözlükte ara Keton ansiklopedi bilgi bankası ara Keton ne demek Keton neye denir

Keton ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver