Kestane balı Faydaları Fiyatı-Kestane Balının Kullanımı Faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda Kestane balı Faydaları Fiyatı-Kestane Balının Kullanımı Faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kestane balı Faydaları Fiyatı-Kestane Balının Kullanımı Faydaları

Yürüttüğü yoğun performans nedeniyle sağlığına bir hayli önem veren Sayın Başbakanımız da bir çok kişi gibi bitkisel mucizeler ve iksirlerden fırsat buldukça faydalanıyor. Daha önce altın çilek meyvesini ülkemizde adeta tanıtan Başbakanımız bu sefer de dinçliğini ve bağışıklık sistemini hastalıklara karşı korumak için Mucize kestane balı’ndan faydalandığını açıkladı. Kestane balı diğer ballardan ayrı olarak kestanenin iyileştirici ve tedavi edici özelliklerini balın bünyesinde barındırıyor. Bizler öncelikle Kestanenin faydaları hakkında kısa bir bilgi alalım daha sonra da kestane balı hakkında bilgi edinelim.

KESTANE: Fagaceae familyasının ballı olarak bilinen üç türünden biridir. Koyu kahve renkli, buruk biraz acı ve kestaneye özgü tadı ve kokusu olan bu bal, antiseptik özelliğiyle tanınır. Yaklaşık 30 metre yükseklikte olan dalların çiçeklenme zamanı Haziran ve Temmuz aylarıdır. Bal arısı kestaneden hem polen hem nektar hem de salgı toplar. Arılar kestaneden nektar toplarken tozlaşmayı da sağlayarak kestane üretimine katkı da bulunurlar. Kestanenin balı da meyvesi gibi koyu kahve renklidir. Kristalleşmesi yavaştır, kristalleştiği zaman çok ince granüller oluşturur.

Araştırmalarda antibiyotik özelliğiyle B.Hemolotik streptecoc’lara karşı etkili olduğu tespit edilmiştir. B ve C vitaminleri açısından zengin olan Kestane Balı kasları kuvvetlendirici, kan dolaşımını düzenleyici, mide ve karaciğer yorgunluğunu giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici etki yapar. Kestane Balı solunum ve sindirim sistemlerine olumlu etkiler getirmektedir. Özellikle mevsim değişikliklerinde bol miktarda kestane balı tüketilmelidir.

Öksürük için kestane balı ilaçtan daha etkili.

En yüksek doğal tedavi özelliği olan bal kestane balıdır.

ÖKSÜRÜK NASIL KESİLİR?

Öksürük için tarif – 1

1kahve fincanı kestane balı
1çay kaşığı zencefil
1çay kaşığı zerdeçal
1çay kaşığı kuru polen
bunların hepsi kapaklı küçük kavanozda iyice karıştırılıp sabahları aç karnına yutulur (yetişkinlere 1 yemek kaşığı, küçüklere 1 tatlı kaşığı)
denenmiş olup bu ilaç daha yarısına gelmeden iyileşme görülmüştür, antibiyotik kullanmak yerine doğal ilaçlar daha yararlı..

Öksürük için tarif – 2

Kestane balı ile karıştırılmış sıcak süt ya da meyve çayları öksürüğe iyi gelir.

Öksürük için tarif – 3

Öksürük, bronşit gibi hastalıklarda kaynatılmış arpa suyu ile kestane balı içirilirse hastalık tedavi edilir.

Öksürük için tarif- 4

Günde 20 g.’ dan fazla olmamak kaydıyla, defne tohumu kestane balı ile karıştırılıp yenir.

Öksürük için tarif- 5
kestane balı
100 g. toz zencefil ve 100 g. toz zerdeçal 1 kg kestane balı ile karıştırılarak günde 3 öğün yemek öncesi, 1 tatlı kaşığı yenir.

Öksürük için tarif- 6

Kestane Balı-Turp
Havuç ya da turp suyu ile karıştırılması halinde de, kestane balının aynı tedavi edici etkisini görebilirsiniz.

Kestane Balı-turp kürünü 2 şekilde hazırlayabilirsiniz.
1. Uygulama:
Bir adet turpu rendeleyin (siyah veya kırmızı turp olabilir). Hakiki bal ile karıştırdıktan sonra bir tülbentin içerisine koyun. Sonra tülbenti yüksek bir yere asarak altına bir tas koyun. 10-12 saat kadar balın süzülmesi için bekletin. Süzdüğünüz bal -turp suyu karışımını büyük-küçük, yaş sınırı olmadan herkes içebilir.
2. Uygulama:
Bir turpun alt kısmını keserek içini biraz oyduktan sonra uzun sap kısmını da kesin. Turpun oyulan kısmı yukarı gelecek şekilde bir su bardağının üstüne yerleştirin. Turpun oyduğunuz kısmına bal doldurun ve 10-12 saat kadar turp suyunun balın içine süzülmesi için bekletin.
Elde edilen turptan süzülmüş balı bir yaşından büyük bebekler de, yetişkinler de içebilir.

Öksürük için tarif – 7

Havlıcan,zencefil ve ıhlamur çayı yanında bildiğimiz siyah turpun ortasını oyun ve içine kestane balı katın ve 1 gün bekletip için.

Başbakanın sağlık ve zindelik sırrı kestane balı:

Erdoğan, uçakta rahatsızlanan Zaman gazetesinin Ankara temsilcisi Mustafa Ünal’ın durumunu görünce tavsiyede bulundu.

Başbakan Erdoğan, “Ilık su içine bir tatlı kaşığı kestane balı karıştırıp hemen getirin. İçsin, hiçbir şeyi kalmaz” diye talimat verdi.

Erdoğan, daha sonra yanındakilere dönüp “Ama su sıcak olmayacak, ılık olacak; şifadır şifa…” dedi.

Kestane balı, “antiseptik” ve “antioksidan” özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Kestane balı kasları kuvvetlendirici, kan dolaşımını düzenleyici, mide ve karaciğer yorgunluğunu giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici etkiler gösteriyor.

Baş, göğüs ve karın ağrılarının giderilmesine, ağız yaralarının iyileştirilmesine, üst solunum yolu enfeksiyonlarının hafiflemesine yardımcı oluyor.

Alman bilimadamlarının araştırmalarına göre kestane balı, yara tedavisinde antibiyotikten daha etkili.

Kestane balı birçok antibiyotiğe karşı direnç kazanmış bakterilerin bulaşmış olduğu kronik yaraları bile birkaç hafta içinde tamamen iyileştiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver