Keseliler Nedir Hakkında Bilgi

Keseliler Nedir

Keseliler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Keseliler Nedir, Keseliler Ne Anlama Gelir, Keseliler Ne Demektir, Keseliler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Keseliler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Keseliler Anlamı

Memelilerin bir altsınıfıdır. Yaşayan memelilerin en ilkelleridirler. Bu altsınıfa giren hayvanların gelişmesinin bir bölümü annenin vücudunda, bir bölümü de dışarıda olur. Yumurtaları çok küçüktür. Yavru, yarı gelişmiş hâlde doğar; gelişmesinin geri kalan kısmını dişinin karnında bulunan bir kese içinde tamamlar. Bu keseye “marsupia” adı verilir. Dişinin memeleri bu kese içinde bulunur ve yavru burada annenin sütüyle beslenerek gelişir. 44′ten fazla dişleri ve olağanüstü küçük bir beyinleri vardır. Vücut büyüklükleri ve yaşama biçimleri çok çeşitlidir; sularda, karada ve ağaçlarda yaşayan türleri vardır. Beslenme biçimleri de çeşitlidir. Böcekçil, etçil ya da otçuldurlar. Hemen hepsi Avustralya’da yaşarlar. Kanguru ve keseli sincap bu altsınıftandır.

Konu ile ilgili aramalar: Keseliler Nedir Keseliler ödev ara Keseliler kelime anlamı Keseliler sözlükte ara Keseliler ansiklopedi bilgi bankası ara Keseliler ne demek Keseliler neye denir

Keseliler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver