Keşanlı Ali Destanı Nedir Hakkında Bilgi

Keşanlı Ali Destanı Nedir

Keşanlı Ali Destanı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Keşanlı Ali Destanı Nedir, Keşanlı Ali Destanı Ne Anlama Gelir, Keşanlı Ali Destanı Ne Demektir, Keşanlı Ali Destanı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Keşanlı Ali Destanı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Keşanlı Ali Destanı Anlamı

Haldun Taner’in oyunu (1964). Oyunda gecekondu ortamında halkın bir kabadayıyı efsaneleştirmesi olayı işlenmiştir. Türkiye’de ilk epik tiyatro denemesi sayıldı. Sineklidağ adlı gecekondu bölgesinde, adı çevresinde oluşan söylentilerin kabadayılaştırdığı Keşanlı Ali, mahallenin koruyucusu olmakla kalmayacak, egemenleşecektir. Sevdiği Zilha’yla gerdeğe gireceği gece, düşmanı Manyak Cafer’in meydan okuması karşısında korkuya kapılırsa da, gecekonduları ateşe verilen mahallelinin çağrısıyla boy ölçüşmek zorunda kalır ve istemeden suç işleyerek kendi çevresinde yaratılan mitin kurbanı olur. Müziğini Yalçın Tura’nın yaptığı oyun filme alındı, yabancı dillere çevrilerek sahnelendi.

Konu ile ilgili aramalar: Keşanlı Ali Destanı Nedir Keşanlı Ali Destanı ödev ara Keşanlı Ali Destanı kelime anlamı Keşanlı Ali Destanı sözlükte ara Keşanlı Ali Destanı ansiklopedi bilgi bankası ara Keşanlı Ali Destanı ne demek Keşanlı Ali Destanı neye denir

Keşanlı Ali Destanı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver