Kervansaray Nedir Ne İçin Kullanılır Hakkında Bilgi

Kervansaray Nedir Ne İçin Kullanılır

Kervansaray Nedir Ne için Kullanılır ne işe yarar
Kervansaray anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kervansaray Nedir, Kervansaray Ne Anlama Gelir, Kervansaray Ne Demektir, Kervansaray Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kervansaray ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kervansaray Anlamı

Eskiden, kervanların konaklaması için ticaret yolları üzerinde belli aralıklarla yapılmış, çevresi yüksek duvarlı büyük han. 15. yüzyıl sonlarına dek, özellikle İpek Yolu üzerinde ve Anadolu’da büyük kervansaraylar yapıldı. Avrupalılar Çin’e ve Hindistan’a giden denizyollarını bulunca İpek ve Baharat yolları ve bu yollar üzerinde bulunan kervansaraylar da eski önemlerini yitirdi. Kervansaraylar zamanla birer yıkıntıya dönüştü.

Konu ile ilgili aramalar: Kervansaray Nedir Kervansaray ödev ara Kervansaray kelime anlamı Kervansaray sözlükte ara Kervansaray ansiklopedi bilgi bankası ara Kervansaray ne demek Kervansaray neye denir

Kervansaray ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver