Kereviz Sapının Sağlığa Faydaları Nelerdir-Kereviz Sapı Hangi Hastalıklara Neye İyi Gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Kereviz Sapının Sağlığa Faydaları Nelerdir-Kereviz Sapı Hangi Hastalıklara Neye İyi Gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kereviz Sapının Sağlığa Faydaları Nelerdir-Kereviz Sapı Hangi Hastalıklara Neye İyi Gelir

Kereviz Sapının şifa dağıtan bir bitkisel iksir olduğunu muhakkak duymuşsunuzdur. İşte sizlere kereviz sapının sağlığa faydaları hakkında doyurucu bir makale:

1.Kan basıncını düşürür, damarları saran arterler etrafındaki kasları gevşeterek sistolik kan basıncı azaltmaya yardımcı olabilir. Apigenin denilen flavonoidler içerir. Anti inflamatuar özelliktedir ve hücresel oksidatif ile strese karşı yardımcı olur. Arterler içinde oksidatif stresin azaltılmasına damarları rahatlatarak yardımcı olur ve kan basıncını düşürür.

2.Kemik sağlığını teşvik eder. K vitamini, kalsiyum, magnezyum için iyi bir kaynaktır. Kemikleri güçlendirir, sağlıklı eklem oluşumuna yardımcı olur. Aynı zamanda poliasetilen içerir, şişliği azaltır ve kemik eklem çevresinde ağrıyı azaltır. artrit ve gut hastası kişiler için yararlı bir anti-inflamatuardır. Ürik asidi çıkartır, idrar söktürür, böbrekleri çalıştırır, taş düşürür.

3.Kanserle savaşır. Kanserojenlere karşı detoks görevi görerek 8 farklı kanser türünü engeller. Özellikle yumurtalık kanserinde faydalıdır. Serbest radikallerden etkilenen hücreleri hasardan korur. Tümör hücrelerinin gelişmesini engeller.

4.Diüretik Özellikler gösterir. Potasyum ve sodyum içerdiğinden diüretiktir. İdrar üretimini teşvik eder, vücut sıvı miktarını düzenler.

5.Laksatif olarak görev alır. Doğal müshil özelliği vardır. Kabızlığı giderir.

6.Uyumaya yardımcı olur. Mineral içeriği ile uykusuzluğa iyi gelir. Sakinleştirir ve sinirleri yatıştırır.

7.Elektrolit takviyesidir. Sporcular için faydalıdır. Kas yorgunluğuna ve bitkinliğe iyi gelir. Vücudun elektrolit dengesini sağlar.

8.Alkalin olarak görev alır. Alkali mineral içeriği ile pH dengeler. Asitliği giderir.

9.Kolesterolü düşürür. Safra asidi salgılanmasını artırarak, total kolesterolü düşürür. Kereviz suyu da yararlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver