Kereviz Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Kereviz Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir

Kereviz Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir
Kereviz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kereviz Nedir, Kereviz Ne Anlama Gelir, Kereviz Ne Demektir, Kereviz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kereviz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kereviz Anlamı

Apium graveolens. Maydanozgillerden, kökleri ve yaprakları sebze olarak kullanılan, keskin kokulu yenilebilen bitki. Kereviz, Akdeniz ve Orta Doğu kökenli bir bitkidir. Yaprakları sarımsı beyaz renktedir. Yenilebilen bir bitki olan kereviz, turşu ve çorbalara koku verici olarak da katılır. Türkiye’de “yumru kereviz” olarak bilinen kereviz türü Ege ve Marmara bölgelerinde bol miktarda yetiştirilir. Türkiye’nin yıllık toplam kereviz üretimi 15 bin ton dolayındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Kereviz Nedir Kereviz ödev ara Kereviz kelime anlamı Kereviz sözlükte ara Kereviz ansiklopedi bilgi bankası ara Kereviz ne demek Kereviz neye denir

Kereviz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver