Kereste Nedir Hakkında Bilgi

Kereste Nedir

Kereste anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kereste Nedir, Kereste Ne Anlama Gelir, Kereste Ne Demektir, Kereste Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kereste ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kereste Anlamı

Yapı işlerinde ve marangozlukta kullanılmak üzere işlenmiş ağaç. Tomruklar, biçme atölyelerinde kereste durumuna getirilir. Keresteler, ağacın yumuşak ve sert oluşuna göre belirli ölçülerde biçilir. Sert ağaçlar ceviz, huş ağacı, karaağaç, meşe, akağaç, ıhlamur, dişbudak, maun, abanoz, gül vb.dir. Bu tür keresteler mobilya ve ince doğramacılık işlerinde kullanılır. Yumuşak ağaçlar (iğneyapraklılar) ise köknar, sedir vb. ağaçlardır. Yumuşak ağaç kerestesi, sert ağaç kerestesine göre daha hafif, sağlam, fakat kıymıklı olur. En çok yapı gereci olarak ve kapı, kutu gibi şeylerin yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kereste Nedir Kereste ödev ara Kereste kelime anlamı Kereste sözlükte ara Kereste ansiklopedi bilgi bankası ara Kereste ne demek Kereste neye denir

Kereste ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver