Kepek Çözümü, Kepeklenme Tedavisi, Kepeklere Bitkisel Öneri

saç kepeği, saç kepekleri, saç sorunları, saçdaki kepekleri önlemek

Saç Kepeklerinden Kurtulmanın Doğal Yolu

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle daha çok siyah renkli elbiseler giyildiğinde omuzlara dökülen ve kötü bir görüntü sergileyen ve moral bozan kepekten kurtulmak için kepek şampuanlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Zaten  kepek şampuanlarının bir çoğuda etki etmiyorlar. Doğal yada başka yollarla kepek probleminden kurtulabilirsiniz. Nasılmı? Diye soruyorsanız, makalemizi incelemelisiniz…

 

 

Aspirin ; 2 Aspirini toz haline getirin ve saçı yıkarken her defasında kullanılan şampuanda ekleyin. Karşımı saçınızda 1-2 dakika bekletin. Daha sonra güzel bir şekilde durulayın ve normal şampuan ile tekrar yıkayın. Kepeklerde ciddi oranda azalma göreceksiniz.

Kabartma Tozu ; Kepekleri kontrol altında tutabilmek için saçları ıslatın ve bir avuç kabartma tozuyla saçlarınızı saç derisine doğru ovalayın. Daha sonra saçı güzel bir şekilde durulayın ve kurutun. Bu işlemi saç her yıkandığında yapın. Ancak sadece kabartma tozu kullanmalısınız. Saç ilk başlarda kuruyabilir. Fakat birkaç hafta sonra saç derisi doğal yağlar üretecektir. Saçlar daha yumuşak olacak ve kepekten kurtulacaksınız.

Limon ; Pul pul oluşan kepek başı kaşındırıyorsa çözümü basit. Sadece saç derinize 2 yemek kaşığı limonla masaj yapın ve suyla durulayın. Daha sonra bir fincan su ile bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve bununla saçı durulayın.

Tuz ; Şampuan öncesinde sıradan tozun aşındırıcı özelliği kepekten kurtulmayı sağlar. Tuzluk alın ve kuru saç derisine biraz serpin. Daha sonra saç derisine masaj yaparak tozu yedirin. Kuru ve pul pul olan saç derisini şampuanlamak için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra şampuanla yıkayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver