Kepçe Kulak Ameliyatı İzle-Kepçe Kulak Ameliyatının Fiyatı Hakkında Bilgi

Aşağıda Kepçe Kulak Ameliyatı İzle-Kepçe Kulak Ameliyatının Fiyatı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kepçe Kulak Ameliyatı İzle-Kepçe Kulak Ameliyatının Fiyatı

Vücudun diğer dış organlarında olduğu gibi kulaklarda da ortaya çıkan bir takım anatomik bozukluklar, kulağın normalden daha büyük olması, normal görünümüne göre daha fazla dış açıya sahip olması gibi nedenlerle kepçe kulak estetiği adı verilen kulak estetik ameliyatı yapılmak zorunda kalınabiliyor. Kepçe kulak ameliyatı özellikle yetişkinlik döneminin beklenmesinde fayda olan bir estetik cerrahi yöntemidir. Aşağıda sizlerle paylaştığımız videoyu okuduktan sonra kepçe kulak ameliyatları ve fiyatları hakkında sizlere önemli bir takım verdiğimiz yazımızı da okumaya devam ediniz.

Olması gerekenden daha büyük olan kulaklar kepçe kulak olarak adlandırılır. Aslında bu inanış doğru değildir. Kepçe kulaklı bir insan ile normal bir insan arasında boyut bakımından bir fark yoktur. Sorun kulak kıkırdaklarının şeklinden kaynaklanmaktadır.

Kepçe kulaklarda iki yerde sorun vardır. Birincisi, kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden daha geniş olabilir. Bu da kulağı dışa doğru açık gösterir. Bu durum arkadan bakıldığında açıkça belli olur. İkincisi, kulağın üst kısmında bulunması gereken kıvrımların oluşmamış olması ve sanki ütü ile düzeltilmiş bir görünüm olmasıdır.
Kepçe kulak ameliyatında yapılan genelde kulak şeklini değiştirmektirr. Bu şekil değiştirme yukarda bahsedilen iki durum için farklı müdahaleler yapılmaktadır. Kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden büyük olduğu durumlarda, bu açıyı azaltmak için kulağın kafa ile birleştiği kısımlara sağlam dikişler atılarak bu açı daraltılır. Kulağın üst kısmında bulunması gereken kıvrımların olmamış olması durumunda ise derinin altında kıkırdağa gereken eğimler verilerek sağlam dikişler ile tutturulur. Ütülenmis gibi görünen kulak doğal bir kıvrıma dönüştürülür.

Ameliyat, kulağın tam arka kısmından bir kesim yapılarak açılan kıkırdağa gereken tüm müdahaleler yapılır. Kesim tam kulağın arkasında kaldıği için neredeyse hiç iz kalmıyor denebilir. Kepce kulak ameliyatı olanlar iyileşme süresi genelde bir hafta sürmesine rağmen aynı gün taburcu olabiliyor. Birkaç gün içerisinde sokağa çıkmasında sakınca olmamasına rağmen muhtemlene iki üç gün banyo yapamayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver