Kenevir Nedir Nerede Yetişir Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Kenevir Nedir Nerede Yetişir Nerelerde Kullanılır

Kenevir Nedir Nerede Yetişir Nerelerde Kullanılır
Kenevir anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kenevir Nedir, Kenevir Ne Anlama Gelir, Kenevir Ne Demektir, Kenevir Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kenevir ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kenevir Anlamı

Cannabis sativa. Kendirgiller familyasından bir yıllık bir bitki. Kendir olarak da bilinir. Kenevirin sapındaki liflerden halat, tohumlarından yağ ve çiçeklerinden esrar elde edilir. Orta Asya kökenli bir bitki olan kenevir, tarihin çok eski dönemlerinden beri ilâç yapımında kullanılır.

Hristiyanlığın ilk yıllarında Akdeniz havzasına, Orta Çağda da Avrupa’ya yayılmıştır. Daha çok ılıman iklimlerde yetiştirilen kenevirin boyu 5 m’ye kadar ulaşabilir. Kenevir tohumlarından çıkarılan yağ; boya, vernik, sabun ve yemeklik yağ üretiminde kullanılır. Türkiye’de en fazla Karadeniz bölgesinde (devlet kontrolü altında) yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kenevir Nedir Kenevir ödev ara Kenevir kelime anlamı Kenevir sözlükte ara Kenevir ansiklopedi bilgi bankası ara Kenevir ne demek Kenevir neye denir

Kenevir ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver