Kene Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kene Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kene Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kene anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kene Nedir, Kene Ne Anlama Gelir, Kene Ne Demektir, Kene Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kene ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kene Anlamı

Arthropoda (eklem bacaklılar) filumunun Arachnida (örümceğimsiler) sınıfından omurgasızlar alt sınıfına ait böceklerin genel adı. Sınıflandırılmış 30 000 türü olmasına karşın toplam tür sayısının 500 000′i aşıyor olduğu tahmin edilmektedir. Koyun, köpek, at gibi hayvanların ya da insanların derisinde asalak olarak yaşar ve bulaşıcı hastalıklara neden olur. Uzunlukları 0,5-30 mm’dir. Bazı familyaları tüylüdür. Yeryüzünün hemen her yerine dağılmış durumdadırlar. Himalayaların 5000 m’yi aşan yüksek yerlerinde ve Büyük Okyanus’un 5000 m’yi bulan derinliklerinde yaşayan türleri bulunmuştur.

Keneler eşeyli ürerler. Birçoğu yumurtlayarak, kimi asalak türleri de yumurtaların dişinin içinde açılması sonucu canlı doğurarak ürer. Bazı türlerde de döllenmesiz üreme görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Kene Nedir Kene ödev ara Kene kelime anlamı Kene sözlükte ara Kene ansiklopedi bilgi bankası ara Kene ne demek Kene neye denir

Kene ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver