Kenan Onuk Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Kenan Onuk Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Kenan Onuk Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Gazeteci ve spor spiker.

Sponsorlu Bağlantılar

Kenan Onuk, 1954 yılında İzmir’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1974 yılında TRT’de muhabir olarak gazetecilik mesleğine başladı. TRT’de uzun yıllar haber spikerliği yaptıktan sonra 1992 yılında Show TV, 1993 yılında ise ATV’de görev aldı. 1996 yılında kuruluşunda da emeği geçmiş olan NTV’de görev almaya başladı.

NTV’de sunduğu “90 Dakika” adlı spor programı ile spor haberciliğinde ciddiyet ve kalite getirdi. Kariyerinde birçok ödüle layık görülen Kenan Onuk, halk tarafından buz pateni ve atletizm müsabakalarını düzgün bir Türkçe ile sunmasıyla tanıdı. Futbol dışında diğer spor dallarının da tanıtılmasında büyük emeği geçti. Televizyon programları dışında yazılı basından da çalıştı, aynı zamanda NTV Radyo’da yaptığı caz programı ile büyük beğeni topladı.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Kenan Onuk, yıllardır mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek 11 Temmuz 2005’te hayatını kaybetti.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver