Kemirgenler Nedir Özellikleri Nelerdir Hakkında Bilgi

Kemirgenler Nedir Özellikleri Nelerdir

Kemirgenler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kemirgenler Nedir, Kemirgenler Ne Anlama Gelir, Kemirgenler Ne Demektir, Kemirgenler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kemirgenler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kemirgenler Anlamı

Kemirgenler Nedir Özellikleri Nelerdir
Memeliler sınıfının bir takımı (Rodentia). Büyüklük bakımından diğer memelilerden daha ufaktırlar. Tür sayılarıysa diğer memeli takımlarından kat kat fazladır. Kesicidişleri, çok kuvvetlenmiş ve kemirici hayata uygun bir biçim almıştır. Bu dişler aşındıkça alttan büyürler. Köpekdişleriyse yoktur. Kimilerinin yanaklarında keseler bulunur. Tırnakları kancalıdır. En belirgin özellikleri hızla üremeleri ve değişik ortamlara kolayca uyabilmeleridir. Toprak altında, toprak üstünde, ağaçlarda; hatta sular içinde yaşayan türleri vardır. Kimileri soğuk mevsimlerde kış uykusuna yatar, kimileriyse göç eder. Çoğunluğu bitkisel besinlerle beslenirse de birçoğu her türlü besini yiyebilir. Örnekler: Sincap, sıçan, fare, kunduz, tavşan, oklukirpi vb.

Konu ile ilgili aramalar: Kemirgenler Nedir Kemirgenler ödev ara Kemirgenler kelime anlamı Kemirgenler sözlükte ara Kemirgenler ansiklopedi bilgi bankası ara Kemirgenler ne demek Kemirgenler neye denir

Kemirgenler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver