Kemik İliği Nedir Hakkında Bilgi

Kemik İliği Nedir

Kemik iliği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kemik iliği Nedir, Kemik iliği Ne Anlama Gelir, Kemik iliği Ne Demektir, Kemik iliği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kemik iliği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kemik iliği Anlamı

Kemiklerin ortasındaki boşlukları dolduran jelâtinimsi bağ dokusu türü. Süngerimsi bir görünüşü vardır ve içindeki yağ oranına göre sarı ve kırmızı olmak üzere iki tiptedir. Kan hücrelerinin bir bölümü burada yapılır. Karaciğer ve dalakla birlikte yaşlanmış beyaz kan hücrelerinin yıkımında rol alır. Kemik iliğinde yapılan hücrelerin önemli bir bölümü bağışıklık sisteminin hücreleri olduğundan, bağışıklık sistemi hastalıklarının birçoğunda tedavi yöntemi olarak kemik iliği nakli yapılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kemik iliği Nedir Kemik iliği ödev ara Kemik iliği kelime anlamı Kemik iliği sözlükte ara Kemik iliği ansiklopedi bilgi bankası ara Kemik iliği ne demek Kemik iliği neye denir

Kemik iliği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver