Kemik Erimesi Tedavisi, Kemik Erimesine Doğal Çözüm, Kemik Erimesine Hangi Yiyecekler İyi Gelir

kemik erimesine iyi gelen besinler, kemik erimesine iyi gelen yiyecekler, osteoporoza hangi yiyecekler faydalıdır, osteoporoza iyi gelen yiyecekler

Kemik erimesine ne iyi gelir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kemik yoğunluğunun azalması ile karakterize olan kemik erimesi (osteoporoz) hastalığı erkeklere nispeten daha çok kadınlarda meydana gelmekte ve hayatı ciddi manada etkilemektedir. Söz konusu hastalığın kadınlarda daha çok görülmesinin sebebi ise adet kanamalarıdır. Çünkü adet kanamaları kalsiyum ve demir bakımından kemikleri zayıflatmaktadır.

 

Kemik erimesi sorununa karşı alınabilecek en etkili önlem beslenmeye son derece dikkat etmektir. Özellikle kalsiyum ve demir gibi kemikleri güçlendiren besinler tüketilmelidir. Kemik yapısına olumlu etkisi olan kalsiyum ve demirin yanı sıra çinko, sodyum, potasyum, selenyum ihtiva eden besinlerde bolca tüketilmelidir.

Kemik erimesine iyi gelen yiyecekler kayısı, süt, soğan, marul, brokoli, kuru erik, üzüm çekirdeği, nar özü, elma ve portakal gibi besinlerdir. Bu besinleri günlük beslenme programınızdan eksik etmemelisiniz. Mevcut kemik kitlesinin korunması veya artırılması ve kırıkların önlenmesi için bu besinler oldukça faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver