Keloğlan Nedir Kimdir Hakkında Bilgi

Keloğlan Nedir Kimdir

Keloğlan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Keloğlan Nedir, Keloğlan Ne Anlama Gelir, Keloğlan Ne Demektir, Keloğlan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Keloğlan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Keloğlan Anlamı

Saf ve aptal görünmesine karşın, akla gelmedik kurnazlıklar yapabilen, ufak tefek çelimsiz bir Türk masal kahramanı. Bu özellikleriyle öteki Türk masallarındaki kahramanlardan ayrılır; boylu boslu, yiğit ve yakışıklı değildir. Tembel ve uyuşuk yaradılışta biridir. Genellikle yoksul bir karı-kocanın ya da yoksul bir kadıncağızın oğlu olarak görünen Keloğlan, hâlinden ve tavırlarından hiç de umulmayan keskin bir zekânın ya da akla gelmeyen kurnazlıkların, hilelerin yardımıyla sorunları çözer.

Çoğu kez ya zorluk içindeki birisine ya da varlığa yardım ederek rahata erer ve zengin olur; ya da zalim ve adaletsiz padişahı tahtından indirip onun yerine geçer. Türk masallarında olduğu gibi İran, Rus, Batı Avrupa ve Balkan halk masallarında da benzer kahraman tiplerine rastlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Keloğlan Nedir Keloğlan ödev ara Keloğlan kelime anlamı Keloğlan sözlükte ara Keloğlan ansiklopedi bilgi bankası ara Keloğlan ne demek Keloğlan neye denir

Keloğlan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver