Kekikli Pekmez İle Gribe Soğuk Algınlığına Bitkisel Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Kekikli Pekmez İle Gribe Soğuk Algınlığına Bitkisel Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kekikli pekmezin faydaları

kekikli pekmezin faydaları

Soğuk algınlığına ve gribe karşı doktora gitmek veya vitamin hapları kullanmak yerine alternatif tedaviler ile deva arayanlar için pek bilinmeyen ancak son derece etkili bir doğal çözüm kürü tavsiyemiz olacak. Bu mucize kürün ismi kekikli pekmez…

Kekikli Pekmezin Yapılışı Nasıl Yapılır?

Pekmezin kan yapıcı ve çocuklarda zekayı geliştirici etkisi bilinmektedir. Ancak soğuk havaların başlaması ile birlikte soğuk algınlığı, grip ve nezle ve boğaz ağrısı, boğaz iltihapları gibi rahatsızlıklara da iyi geliyor. Bir bardak kekik suyu içerisine ve pekmez ile birlikte karıştırılarak içiliyor. Kekik suyunun da sağlığa değişik faydaları var. Bu karışımı sabah ve akşam 1 çay bardağı içiyoruz ve hem grip hastalığına hem de nezle ve soğuk algınlıklarına karşı kesin çözüm bulmuş oluyoruz.

PEKMEZİN FAYDALARI

Bebeklik çağında beynin çok hızlı geliştiği, bu nedenle enerjiye çok fazla ihtiyaç duyduğu, anne sütü olmadığında ise bebeklere hekim kontrolünde pekmez verilebilmektedir

İçeriğinde organik asitler, mineral maddeler ve vitaminler bulunan pekmez, sağlıklı yaşam için önemli bir besin kaynağıdır.
100 gram pekmezde bulunan kalori miktarının 575 gram süte, 150 gram ekmeğe, 195 gram ete eşdeğer olup, pekmezdeki şekerin yüzde 80′i glikoz ve fruktoz halinde bulunduğundan, bebeklerin beslenmesinde pekmezin çok önemli bir role sahiptir

Bebeklik çağında beynin çok hızlı gelişmekte, bu nedenle enerjiye çok fazla ihtiyaç duymakta olup, bebeğe yeterli glikoz verilmediği takdirde ise beyin gelişmesinde duraklama veya yetersizlik görülebilmektedir. Anne sütü olmadığında, bebeklere hekim kontrolünde pekmez verilebilir.

Kana karışması çok kolay ve beynin tek enerji kaynağı olan glikoz, pekmezde yeterince bulunmakta olup bu nedenle çocukların sağlıklı gelişmesinde pekmez büyük önem taşımaktadır.

Pekmez yendiği zaman vücudun yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede enerji kazandırmakta, enerjiye acil ihtiyacı olan sporcu veya ağır işçilere pekmez verilmesi durumunda kısa sürede bu insanların enerji ihtiyacının karşılanmaktadır.

Pekmez, iyi bir diyet yiyeceğidir.

Protein açısından fakir olan üzüm ve pekmezin bu özelliği sayesinde iyi bir diyet gıdası olup, pekmezin çinko ve fosfor bakımından da zengin olduğunu, bu nedenle vücudu çinko ve pekmeze ihtiyaç duyan hamile ve emziren kadınlar için de büyük yarar sağlamaktadır.

Pekmezin içindeki potasyumun ise kalp atışlarının düzenlenmesine yardımcı olmakta, pekmez, vücutta oluşan toksik maddelerin atılması ve alkali-asit dengesinin sağlanması için de kullanılabilmektedir.

KEKİK SUYUNUN FAYDALARI

Kekik dostumuzla yakından tanışıyorsunuzdur. Yüzyıllardır süre gelen bir gelenek gibidir kekik kullanmak. Aromatik yapıları biz insanları hep çekmiştir. Kekik uçucu yağının halk arasında kullanımı baya yagındır. Kekik suyu kullanımı (aslen bu su kekiğin yağ altı suyudur.) bu senelerde daha da artmıştır. Özellikle bayanlar kilolarını muhafaza etmek biraz daha zayıflamak amaçlı kullanmaktadırlar.

Kekik Suyu Faydaları

Kekik Suyu Faydaları

Doğanın şifalı elinin her zaman üstümüzde olduğunun küçük bir göstergesi kekik. Hangimizin mutfağına girmemiştir, salatalarımıza yemeklerimize aramasıyla hoşluk katmamıştır. Eminim herkesin mutfağında ufakta olsa bir yeri vardır. Özellikle et yemeklerinde, sebzelerden de kabak yemeğine ne de güzel yakışır. Salata sosuna karıştırılan bir tutam kekik damağımızda ne de hoş bir tat bırakır.

Kekik sıcak bir bitkidir doğasıyla. Hepimizin içine aramosını yayar.Yapısı gereği de güneşi ve sıcağı seven bir bitkidir. Sıcak topraklarda yetişir. Bodur bir bitkidir. Türkiye’nin her yerinde yetişebilen bir bitkidir. Her yörenin kekiği farklı yapıdadır. İçeriğindeki kimyasal maddelerin oranı yetişme yerine göre değişmektedir ama genel özellikler aynıdır.
Kekik çok rahat bulunabilen bir bitkidir.Ormana çıktığınızda toplayabileceğiniz, pazardan yaş halde alıp kurutabilir ya da marketlerden kurutulmşunu alabilirsiniz.Evinizde saksınızda bile yetiştirebilirsiniz.

Kekiğin sağlığa faydaları nelerdir:

Kekik çayının yapımı çok kolay ve ferahlatıcı bir etkisi var, sinirleri yatıştırıcı, mideyi rahatlıcıdır. Boğaz tahrişi, öksürük, gribal enfeksiyonlarda kullanılmasını tavsiye ederim.

Sabahları bir bardak kekik çayını içtiğinizde vücudunuzda iyi ve güzel şeylerin harekete geçtiğini hissedeceksiniz. Özellikle soğuk havalarda şifa niyetine tüketilmelidir.

Gargara biçiminde de kullanabilirsiniz kekiği. Bronşit ve öksüreğe iyi gelir. Ağız yaralarını geçirmeye birebirdir. Mutlaka deneyin faydası olacaktır. İster çay gibi için, ister gargara yapın. Günde iki üç bardak içimi yarayı iyileştirir. Ders çalışanlara tavsiye, zekanızı açmak için kekik kullanabilirsiniz. Çayını normal demleme şeklinde yaparsanız daha güzel olur.

Alkol bağımlılığına karşıda kullanımı vardır. sara hastalığında kullanılabilinir.

Kekik romatizmal ağrılara da iyi gelir. zayıf ve solgun Çocukara kekik banyosu yaptırılabilir, yetişkinlerde banyosunu yapabilirler.

UYARILAR : Kekik Çayı, içerisindeki en etkili madde olan eterli uçucu yağın (Thymol) yitirilmemesi için hiçbir zaman kaynatılmaz! Hamilelerin (Düşükleri kolaylaştırır ve bebeğin rahimden çıkmasını çabuklaştırır.) kullanmaması tavsiye edilir. Önerilen dozlar aşılmadığında, bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Fakat kekik yağının içten kullanımında aşırılığa kaçılması, tiroid bezinin işlevini arttırabilir. Bu nedenle guatr hastalarının kekik yağını kullanmaması tavsiye edilmektedir. Kekik çayı içimi ise böyle bir duruma yol açmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver