Kekik Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Kekik Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir

Kekik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kekik Nedir, Kekik Ne Anlama Gelir, Kekik Ne Demektir, Kekik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kekik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kekik Anlamı

Kekik Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir
Lamiaceae ya da Labiatae familyasının Thymus vulgaris cinsini oluşturan hoş kokulu bitki. Çift çenekliler sınıfında babagiller ailesine ait güzel, keskin kokulu bir bitkidir. Çok yıllık olan bitki sürüngen ve odunsu gövdelidir. Kekik, bozkırların taşlık yamaçlarında kümeler oluşturarak, kendiliğinden yetişir. Kekik bitkisinin yaprakları kurutulup ufalanarak baharat olarak yemeklerde ya da çay olarak kullanılır. Ayrıca kimi yörelerde kekik balı da üretilir. Kekik bitkisinin damıtılması ya da kaynatılmasıyla elde edilen kekik suyu, sindirim sistemine iyi gelir ve antiseptik özelliği vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Kekik Nedir Kekik ödev ara Kekik kelime anlamı Kekik sözlükte ara Kekik ansiklopedi bilgi bankası ara Kekik ne demek Kekik neye denir

Kekik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver