Kekemelik Nedir Nasıl Geçer Tedavisi Hakkında Bilgi

Kekemelik Nedir Nasıl Geçer Tedavisi

Kekemelik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kekemelik Nedir, Kekemelik Ne Anlama Gelir, Kekemelik Ne Demektir, Kekemelik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kekemelik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kekemelik Anlamı

Kekemelik, heceleri yineleme biçiminde sinirsel kaynaklı bir konuşma bozukluğudur. Heyecan bozuklukları, korkular, kompleksler ve ürkmeler nedeniyle, sinir hücrelerinin uygun olmayan uyarımıyla ortaya çıkar. p, f, k, b, d, g gibi sessiz harflerle başlayan hecelerden önce duraklanır; söylenen son hece yinelenir; kimi hecelerse patlayıcı bir konuşmayla söylenir. Tedavisinde, hastaya güven kazandırmak önemlidir. Solunum düzensizliğini iyileştirmek için şarkı söylenmesinin yararı büyüktür. Psikoterapi de iyi sonuçlar vermektedir. Gençlerde fonetik eğitimi de yapılır. Genç yaşta tedaviye başlanması daha başarılı sonuçlar verir.

Konu ile ilgili aramalar: Kekemelik Nedir Kekemelik ödev ara Kekemelik kelime anlamı Kekemelik sözlükte ara Kekemelik ansiklopedi bilgi bankası ara Kekemelik ne demek Kekemelik neye denir

Kekemelik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver