Kefal Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur Hakkında Bilgi

Kefal Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur

Kefal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kefal Nedir, Kefal Ne Anlama Gelir, Kefal Ne Demektir, Kefal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kefal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kefal Anlamı

Perciformes takımından, Mugilidae familyasını oluşturan yüz kadar balık türünün ortak adı. Tuzlu ve tatlı sularda yaşayan farklı türleri vardır. Orta büyüklükte, 30-90 cm boyunda, çok pullu, küt başlı, gümüşî renginde, beyaz etli dolgun bir balıktır. Sürüler hâlinde yaşar.

Sıkça girdikleri sığ kıyı bölgelerinde, kumu ya da çamuru eşeleyerek mikroorganizmalarla ve bitkilerle beslenirler. Ticarî olarak değerli olan kefal tropik ve ılıman bölgelerde görülür. Türkiye’yi çevreleyen denizlerin tümünde altı türü bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Kefal Nedir Kefal ödev ara Kefal kelime anlamı Kefal sözlükte ara Kefal ansiklopedi bilgi bankası ara Kefal ne demek Kefal neye denir

Kefal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver